"Pienācis laiks pasaulei pamosties." Londona ziņo, ka Ķīna piegādā Krievijai letālus ieročus karam Ukrainā (4)

LETA
Lielbritānijas aizsardzības ministrs Grānts Šapss.
Lielbritānijas aizsardzības ministrs Grānts Šapss. Foto: JOHN THYS/AFP

Ķīna piegādā Krievijai letālus ieročus, lai tos izmantotu karā pret Ukrainu, 22. maijā paziņojis Lielbritānijas aizsardzības ministrs Grānts Šapss.

Šapss šodien runā Londonas Aizsardzības konferencē aicināja NATO pamosties un palielināt aizsardzības izdevumus visā aliansē. Ministrs sacīja, ka ASV un Lielbritānijas izlūkošanas dati liecina, ka Krievija un Ķīna sadarbojas kaujas aprīkojuma jomā.

"Nesenā vizīte, ko mēs redzējām, un, manuprāt, par 64% pieaugošais tirdzniecības apjoms starp abām valstīm atklāj, ka patiesībā pastāv daudz dziļākas attiecības. (..)

Un tā ir jauna izlūkošanas informācija, kas man dod iespēju šodien (..) atklāt šo faktu. Es domāju, ka tas ir diezgan nozīmīgs," sacīja Šapss.

Krievijas diktators Vladimirs Putins šomēnes vizītē Ķīnā tikās ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu.

Šapss uzsvēra, ka demokrātiskām valstīm ir jāaizstāv brīvības, kas atkarīgas no starptautiskās kārtības, un tas nozīmē, ka "mums ir nepieciešams vairāk sabiedroto un partneru" visā pasaulē.

"Ir pienācis laiks pasaulei pamosties. Un tas nozīmē pārvērst šo brīdi konkrētos plānos un spējās. Un tas sākas ar pamatu radīšanu alianses mēroga izdevumu palielināšanai," norādīja ministrs.

Ķīnas prezidents Putina vizītes laikā šomēnes sacīja, ka konfliktam Ukrainā būtu jārod "politisks risinājums", taču sīkāk nepaskaidroja.

Pekina ir viena no galvenajām Putina atbalstītājām un turpina Maskavai piegādāt karadarbībai būtiskas preces un sastāvdaļas un iepirkt Krievijas naftu un gāzi, tādejādi sekmējot Krievijas ekonomiku.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu