Lietuva uz robežas ar Krieviju un Baltkrieviju plāno uzstādīt pastāvīgus nocietinājumus

LETA
Foto: Shutterstock

Lietuva plāno uzstādīt pastāvīgus nocietinājumus uz savas robežas ar Krieviju un Baltkrieviju, lai apturētu iespējamu naidīgu spēku pārvietošanos, 22. maijā žurnālistiem paziņoja Lietuvas aizsardzības ministrs Laurīns Kasčūns, piebilstot, ka to plānots izdarīt līdz vasaras beigām vai rudens sākumam.

Viņš teica, ka nocietinājumu izveide "ir plānota līdz vasaras beigām vai rudens sākumam dažās konkrētās vietās, kuras es šodien negribētu nosaukt".

Lietuva arī plāno, ka līdz vasaras beigām tiks aizpildīti vairāki desmiti tā dēvēto pretmobilitātes parku, kuros nepieciešamības gadījumā varētu uzstādīt vēl vairākus nocietinājumus.

Kasčūns solīja līdz jūnija beigām iesniegt "pretmobilitātes plānu", un tajā būs vairāk informācijas par pretmobilitātes parkiem, pretmobilitātes pasākumiem un iepriekš minētajiem pastāvīgajiem nocietinājumiem.

Runājot par Baltijas aizsardzības līniju - nocietinājumu tīklu gar Igaunijas, Latvijas un Lietuvas robežām ar Krieviju un Baltkrieviju -, Kasčūns uzsvēra, ka kaimiņvalstis "virzās uz priekšu ar šo ideju", lai gan tām ir atšķirīgi mehānismi.

Nocietinājumu būvniecībā tiek izmantoti tā dēvētie metāla čehu eži, dzelzsbetona bloki un tetraedri, dzeloņstieples un citi aizsardzības līdzekļi.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu