Batkrievijā tiks tiesāta Lietuvas pilsone

LETA
Tiesa. Ilustratīvs attēls.
Tiesa. Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Baltkrievijā tiks tiesāta Lietuvas pilsone Elena Romanauskiene, kas apsūdzēta spiegošanā, vēsta Baltkrievijas mediji.

Lietuvas Ārlietu ministrijā apstiprināja, ka tā ir informēta par situāciju un sniedz konsulāro palīdzību Romanauskienei.

Baltkrievijas ziņu portāls "Naša ņiva" vēstīja, ka Romanauskiene tiek apsūdzēta spiegošanā un viņas lietu tiesa Minskā izskatīs slēgtā sēdē 3.jūnijā. Viņai draud trīs līdz septiņu gadu cietumsods.

Netiek ziņots, kad Baltkrievijas varasiestādes aizturēja Lietuvas pilsoni.

Lietuvas Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā publicētā informācija liecina, ka 2019.gadā Romanauskiene kandidēja pašvaldību vēlēšanās. Iepriekš viņa ir strādājusi Baltkrievijai piederošajā Druskininku sanatorijā "Belorus".

Kā liecina portāla "15min.lt" rīcībā esošā informācija, sievieti Baltkrievijas varasiestādes varētu būt aizturējušas pērn, kad viņa pēc radinieku apciemošanas Baltkrievijā devās atpakaļ uz Lietuvu. Romanauskienes tuvinieki uz "15min.lt" aicinājumu komentēt situāciju neatsaucās un lūdza dot ģimenei privātumu.

Pērn vasarā Baltkrievijas mediji vēstīja, ka bijušais sanatorijas "Belorus" vadītājs Andrejs Kobeļs tiks tiesāts par spiegošanu Lietuvas labā. Baltkrievijas Valsts drošības komitejas darbinieki viņu aizturēja 2022.gada nogalē.

Lietuvas Ārlietu ministrija valsts pilsoņiem atgādina aicinājumu nedoties uz Krieviju un Baltkrieviju, jo ir pieaugušas šo valstu varasiestāžu naidīgās un provokatīvās darbības pret Lietuvas pilsoņiem, kas atrodas šajās abās agresorvalstīs.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu