Analītiķi komentē Krievijas "gatavību" uz pamieru Ukrainā (1)

LETA
Krievijas diktators Vladimirs Putins
Krievijas diktators Vladimirs Putins Foto: Alexanderstock23/Shutterstock

Krievija izmantos jebkuru pamieru, lai sagatavotos turpmākām uzbrukuma operācijām Ukrainā, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) eksperti.

"Rietumu mediji turpina ziņot, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir ieinteresēts sarunu ceļā panākt pamieru Ukrainā, lai gan Kremļa retorika un Krievijas militārās darbības ilustrē, ka Putinu joprojām neieinteresē jēgpilnas sarunas un vienošanās, kas neļautu viņam turpināt neatkarīgas Ukrainas valsts iznīcināšanu," norādīja ISW.

ISW analītiķi uzskata, ka pamiers neliegtu Krievijai atsākt uzbrukuma kampaņu, lai iznīcinātu Ukrainas valstiskumu, un Krievija izmantotu jebkuru pamieru, lai sagatavotos turpmākām uzbrukuma operācijām Ukrainas teritorijā.

Krievijas iebrukums Krimā un Donbasā 2014.gadā pārkāpa daudzas Krievijas starptautiskās saistības ievērot Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, tostarp Ukrainas kā neatkarīgas valsts atzīšanu 1991.gadā un 1994.gada Budapeštas memorandu, kurā Krievija īpaši apņēmās nekaitēt Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei.

ISW uzskata, ka nav pamata uzskatīt, ka Kremlis ievēros jebkuru jaunu vienošanos, kas Krievijai uzliktu par pienākumu nepārkāpt Ukrainas suverenitāti vai teritoriālo integritāti.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu