Rīgas brīvostas teritorijā policija aizturējusi vairākas personas

LETA
Rīgas brīvosta.
Rīgas brīvosta. Foto: Edijs Pālens/LETA

Likumsargi aizturējuši vairākas personas par kaitnieciskām aktivitātēm Rīgas brīvostas teritorijā.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) šorīt intervijā TV3 sacīja, ka Baltijas valstis, Somija un Polija ir mērķis Krievijas sabotāžas uzbrukumiem, tāpēc Latvijas dienesti aktīvi strādā un regulāri apmainās ar informāciju ar sabiedrotajiem.

Ministrs atgādināja, ka par vairākām publiski zināmām darbībām personas ir aizturētas, piemēram, par Krievijas specdienestu organizēto kaitniecību latviešu leģionāriem veltītajam piemiņas akmenim Tukuma novadā Džūkstes pagastā.

Ministrs pieminēja, ka ir aizturētas arī personas par kādām Rīgas brīvostā veiktām darbībām. "Tur arī personas veica zināmas aktivitātes un tika aizturētas," sacīja ministrs, plašāku informāciju nesniedzot.

Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūrai LETA apliecināja, ka policija izmeklē noziegumu, kas noticis Rīgas brīvostas teritorijā un ir tikušas aizturētas kādas personas. Arī policija plašāku informāciju nesniedz.

Valsts drošības dienestā (VDD) aģentūrai LETA piebilda, ka dienests atbilstoši kompetencei sniedz VP izmeklēšanā nepieciešamo atbalstu.

Jau ziņots, ka VDD vairākkārt ir brīdinājis par pieaugošiem Krievijas centieniem organizēt kaitnieciskas darbības Latvijas teritorijā. Šāda prognoze bija iekļauta marta sākumā izdotajā VDD 2023.gada darbības pārskatā.

VDD nav sācis atsevišķu kriminālprocesu saistībā ar Polijā aizturēto personu darbībām Latvijā. Polijā maijā aizturēti deviņi Krievijas spiegu grupas locekļi saistībā ar sabotāžas plāniem. Aizturētie tiek apsūdzēti par "piekaušanām, dedzināšanu un dedzināšanas mēģinājumu", turklāt šie Krievijas sabotāžas plāni, kā atzina Polijas premjerministrs Donalds Tusks, attiecas ne tikai uz Poliju, bet arī uz Lietuvu, Latviju un, iespējams, Zviedriju.

VDD uzmanības lokā esot vairāki pēdējo divu mēnešu laikā notikuši gadījumi, kuros tiek pārbaudīta versija, ka kaitnieciskās darbības varētu būt veiktas Krievijas specdienestu uzdevumā. VDD Valsts policijai sniedzot atbalstu vairāku kaitniecības gadījumu izmeklēšanā, pārbaudot to iespējamu saistību ar Krievijas specdienestiem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu