Pēc atentāta miris bijušais Ukrainas pilsētas Kupjanskas mērs un kolaborants Macegora (2)

Apollo.lv
Foto: NEXTA/"X"

Krievijas slimnīcā miris bijušais Ukrainas pilsētas Kupjanskas mērs Genādijs Macegora, kurš 9. jūnijā tika sašauts, vēsta Ukrainas ziņu aģentūra "UNIAN".

Par Macegoras nāvi paziņojusi viņa sieva Ludmila. Viņa norāda, ka Macegora miris pirmdien, 10. jūnijā. Prokremliskais "Telegram" kanāls "Mash" norāda, ka viņš miris pēc tam, kad slimnīcā neatguva samaņu. 

Macegoras nāvi apstiprinājis arī Ukrainas militārā izlūkdienesta preses pārstāvis Andrijs Jusovs. 

"Mash" apgalvo, ka Macegora sašauts pie savas mājas Starijoskolā, bet izdzīvoja. Viņš nogādāts slimnīcā Maskavā, viņa stāvokli raksturo kā nopietnu.

Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde norāda, ka pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā Macegora brīvprātīgi "piekritis pilnīgai sadarbībai" ar Krieviju un 2022. gada jūnijā parakstījis "protokolu par okupētās Harkivas administrācijas izveidošanu".

Pēc tam, kad ukraiņu spēki atbrīvoja Kupjansku, Macegora kopā ar Krievijas okupantiem bēga uz Belgorodas apgabalu, kur viņam nodrošināta "pastiprināta apsardze", norāda izlūkdienesti.

2022. gada februāra beigās Ukrainas Ģenerālprokuratūra apsūdzēja Macegoru Ukrainas teritoriālās vienotības un neaizskaramības aizskaršanā, kā arī valsts nodevībā.

Kā atgādina "Hromadske", Macegora ir prokremliskās partijas "Opozīcijas platforma – Par dzīvību" biedrs. Viņš par Kupjanskas mēru kļuva 2020. gadā. 2022. gada 28. februārī publicētā uzrunā pilsētas iedzīvotājiem Macegora norādīja, ka viņa galvenais uzdevums ir "novērst karadarbību pilsētā un upurus".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu