Nepilna gada laikā maina NBS otra augstākā amata ieņēmēju

LETA
Andis Dilāns.
Andis Dilāns. Foto: Zane Bitere/LETA

Valdība drīzumā lems par ģenerālmajora Anda Dilāna atbrīvošanu no Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba priekšnieka amata, liecina Aizsardzības ministrijas (AM) sagatavotais valdības lēmuma projekts.

NBS Apvienotā štāba priekšnieku ieceļ amatā un atbrīvo no amata Ministru kabinets pēc aizsardzības ministra priekšlikuma.

Dilānu plānots atbrīvot no amata 30.jūnijā. Savukārt ar 1.augustu šajā amatā plānots iecelt 1973.gada jūlijā dzimušo brigādes ģenerāli Georgu Kerlinu.

Lai stiprinātu NBS militāro spēju un militārās industrijas attīstību, ņemot vērā dienesta intereses, Dilāna turpmākā karjera plānota AM valsts sekretāra vietnieka nodrošinājuma jautājumos amatā. Pašlaik valsts sekretāra vietnieka amats nodrošinājuma jautājumos ir vakants, tādēļ, ņemot vērā šī amata atbildības jomu, valsts aizsardzības interesēs ir nepieciešams amatu steidzami nokomplektēt, paredzot Dilāna iecelšanu amatā ar 1.jūliju.

Savukārt Kerlins NBS dien no 1992.gada un pašreiz pilda Nacionālā militārā pārstāvja pienākumus Militārajā pārstāvniecībā NATO Sabiedroto Operāciju pavēlniecībā Monsā, Beļģijā.

Brigādes ģenerālis ir pieredzējis komandējoša sastāva virsnieks. Dienesta laikā ir pildījis komandējoša sastāva virsnieka amatus Sauszemes spēkos, ieņēmis Mācību vadības pavēlniecības priekšnieka/Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektora amatu, vecākā pasniedzēja amatu Baltijas aizsardzības koledžā un NBS Apvienotā štāba priekšnieka vietnieka amatu.

Kerlins pienākumus Beļģijā beidz pildīt 31.jūlijā. Līdz ar to, Apvienotā štāba priekšnieka pienākumi no 1.jūlija līdz 31.jūlijam tiks uzdoti pildīt papildu saviem tiešajiem amata pienākumiem NBS Apvienotā štāba priekšnieka vietniekam.

Jau ziņots, ka pērn augustā valdība otrdien atbalstīja ģenerālmajora Imanta Ziediņa atbrīvošanu no NBS Apvienotā štāba priekšnieka amata.

Ziediņu atbrīvoja no 31.oktobra, bet no 1.novembra minētajā amatā valdība iecēla Dilānu.

Ziediņš augstākajā amatā tika apstiprināts 2019.gadā.

NBS Apvienotais štābs ir NBS komandiera institūcija, kas nodrošina komandierim iespēju realizēt nepārtrauktu vadību, lēmumu pieņemšanai nepieciešamo informāciju, dokumentus un priekšlikumus, viņa pavēļu un rīkojumu izpildes kontroli, kā arī sadarbības organizāciju kaujas operāciju apstākļos.

Esošajam NBS komandierim, 67 gadus vecajam Leonīdam Kalniņam amata pilnvaru termiņš beidzas 2025.gada janvārī. Likums paredz, ka augstākajiem virsniekiem maksimālais vecums profesionālajā dienestā ir 65 gadi, savukārt dienestā NBS rezervē - 70 gadi, noskaidroja aģentūra LETA.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu