Praida gājiens Rīgā: aktuālā informācija dalībniekiem, rīdziniekiem un autovadītājiem

Rīgas praida gājiens / Riga Pride 2023 Foto: Jānis Škapars/TVNET
LETA

Šodien, 15. jūnijā, Rīgas centrā notiks Baltijas praida kulminācijas pasākums - gājiens par vienlīdzību "Until we are all equal" ("Līdz mēs visi būsim vienlīdzīgi"), aģentūru LETA informēja Latvijas cilvēktiesību aktīvists un LGBTQI tiesību aizstāvis Kaspars Zālītis.

LGBT un viņu draugu apvienības "Mozaīka" rīkotajam gājienam pulcēšanās notiks plkst.12 Vērmanes dārzā. Kā norādīja Zālītis, gājiens plānots tādā pašā maršrutā kā pērn. Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka pērn gājiens notika no Vērmanes dārza pa Elizabetes ielu, Brīvības ielu, Bruņinieku ielu, Tērbatas ielu un atpakaļ uz Vērmanes dārzu.

Šogad parādei ir reģistrējies rekordliels dalībnieku skaits - 50 grupas. Rīkotāju ieskatā, tas apliecina pieaugošo atbalstu LGBTQ+ tiesībām visā Latvijā un ārpus tās robežām. Viesu vidū būs arī Oslo mērs un dalībnieki no citām Baltijas un Eiropas valstīm.

Pēc gājiena svētku apmeklētājus gaida koncerts, kurā uzstāsies Markus Riva, Emilija, Katrīna Dimanta, "Mauku Sencis", Rīgas Kvīru koris un "Tartu Drag Collective". Līdztekus muzikālajiem priekšnesumiem Vērmanes dārzā būs izvietoti dažādi informatīvie stendi.

Organizatori cer, ka šis būs līdz šim lielākais praids Latvijā, un kļūs par neaizmirstamu svētku, vienotības un vienlīdzības aizstāvības dienu. "Šis pasākums nav tikai svētki, tas ir spēcīgs paziņojums par vienlīdzību un cilvēktiesībām", norāda "Baltic Pride 2024" līdzpriekšsēdētājs Zālītis.

"Baltic Pride 2024" aicina ikvienu nākt un atbalstīt šo pasākumu, pievienojoties gājienā, lai svinētu un turpinātu aizstāvēt LGBTQ+ kopienas tiesības un vienlīdzību.

"Baltic Pride 2024" ir ikgadējs pasākums ar mērķi veicināt un aizstāvēt LGBTQ+ kopienas tiesības Baltijas reģionā. Katru gadu tas pulcē tūkstošiem dalībnieku no dažādām valstīm, lai svinētu daudzveidību, vienlīdzību un mīlestību. Praida pasākumi Rīgā notiek vairāk nekā nedēļu.

Slēgs Vērmaņdārzu un satiksmi vairākās galvaspilsētas centra ielās

"Riga Pride" gājiena laikā no plkst. 11 līdz 14 vairākās centra ielās slēgs transportlīdzekļu satiksmi, bet lielāko dienas daļu būs slēgts arī Vērmanes dārzs, aģentūru LETA informēja pilsētas pašvaldībā.

No plkst. 13 Rīgā notiks gājiens "Riga Pride 2024" pa maršrutu Vērmanes dārzs - Elizabetes iela - Brīvības iela - Bruņinieku iela - Tērbatas iela - Vērmanes dārzs, kā arī sapulce Vērmanes dārzā.

No plkst. 6 līdz plkst.19.30 Vērmanes dārzā slēgs gājēju, izņemot pasākuma dalībnieku, kustību.

No plkst. 11 līdz 14 transportlīdzekļu satiksmi slēgs Tērbatas ielas posmā no Merķeļa ielas līdz Matīsa ielai, Brīvības ielas posmā no Elizabetes ielas līdz Matīsa ielai, izņemot sabiedrisko transportu, Elizabetes ielas posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Krišjāņa Barona ielai, izņemot sabiedrisko transportu.

Satiksme būs slēgta arī Dzirnavu ielas posmā no Brīvības ielas līdz Krišjāņa Barona ielai, Blaumaņa ielas posmā no Brīvības ielas līdz Krišjāņa Barona ielai, Lāčplēša ielas posmā no Baznīcas ielas līdz Krišjāņa Barona ielai un Ģertrūdes ielas posmā no Baznīcas ielas līdz Krišjāņa Barona ielai.

Tāpat šajā laikā transportlīdzekļu satiksmi slēgs Akas ielas posmā no Ģertrūdes ielas līdz Tērbatas ielai, Martas ielas posmā no Tērbatas ielas līdz Krišjāņa Barona ielai, Stabu ielas posmā no Baznīcas ielas līdz Krišjāņa Barona ielai, Bruņinieku ielas posmā no Baznīcas ielas līdz Krišjāņa Barona ielai, izņemot sabiedrisko transportu.

Šādi ierobežojumi būs arī Matīsa ielas posmā no Brīvības ielas līdz Tērbatas ielai, izņemot sabiedrisko transportu.

No plkst. 11 līdz gājiena beigām, atbilstoši nepieciešamībai, Valsts policija sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju minētajās vietās slēgs transportlīdzekļu satiksmi, izņemot sabiedriskā transporta satiksmi.

Tāpat policija nodrošinās gājiena dalībnieku pārvietošanos pa minēto maršrutu, kā arī ceļu satiksmes drošību un sabiedrisko kārtību.

Savukārt no piektdienas plkst. 20 līdz sestdienas plkst. 18 transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana aizliegta Tērbatas ielas abās pusēs, posmā no Merķeļa ielas līdz Bruņinieku ielai, Elizabetes ielas abās pusēs, posmā no Brīvības ielas līdz Tērbatas ielai, Elizabetes ielas kreisajā pusē 50 metru garā posmā un virzienā no Tērbatas ielas līdz Krišjāņa Barona ielai, Matīsa ielas abās pusēs, posmā no Krišjāņa Barona ielas līdz Aleksandra Čaka ielai.

Ierobežojumi ir arī Brīvības ielas abās pusēs, posmā no Stabu ielas līdz Bruņinieku ielai, Bruņinieku ielas abās pusēs, posmā no Brīvības ielas līdz Tērbatas ielai.

Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" slēgs savā pārvaldījumā esošās autostāvvietas minētajās vietās norādītajā laikā. Nepieciešamības gadījumā stāvēšanai novietotos transportlīdzekļus pārvietos uz tuvāko stāvēšanai atļauto vietu.

VIDEO: Riga Pride 2023 atskats

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu