Velsas princese pirmo reizi izgājusi sabiedrībā kopš vēža diagnozes

Apollo.lv
Foto: AFP/SCANPIX

Velsas princese Ketrīna Midltone pirmo reizi izgājusi sabiedrībā kopš 2024. gada marta, kad video uzrunā paziņoja par diagnosticētu vēzi. Midltone piedalījās karaļa Čārlza III dzimšanas dienas parādes pasākumā "Trooping the Colour", vēsta ASV izdevums "TIME".

Midltone Bakingemas pilī ieradās karaliskajā karietē, kurā sēdēja kopā ar trim bērniem – princi Džordžu, princesi Šarloti, un princi Luisu. Baltā ar tumši ziliem akcentiem izrotātā kleitā tērptā Midltone vēroja parādi.

Pēc tam Midltone izkāpa no karietes un parādi turpināja vērot no pils balkona. 

Vienlaikus karalis Čārlzs III salutēja armijas karavīriem. Viņam blakus stāvēja karaliene Kamilla, publiskajos pasākumos piedalījās ar Velsas princis, Midltones vīrs Viljams.

Jau ziņots, ka Midltone 14. jūnijā dalījās ar jaunāko informāciju par savu veselības stāvokli kopš viņai diagnosticēts vēzis. Viņa paziņoja, ka "ir panākts progress", veicot ķīmijterapiju, vēsta ārvalstu mediji.

Paziņojumā minēts: "Es turpinu ārstēties, bet, kā zina ikviens, kas pieredzējis ķīmijterapiju, ir labās un sliktās dienas. Šajās sliktajās dienās jūtaties vāji, noguruši un jums jāļauj ķermenim atpūsties. Bet labajās dienās, kad jūtaties spēcīgāki, jūs gribat maksimāli izmantot to, ka jūtaties labi."

Midltone sacīja, ka viņas ārstēšanās turpināsies "vēl dažus mēnešus", piebilstot: "Dienās, kad jūtos pietiekami labi, ir prieks iesaistīties skolas dzīvē, veltīt laiku aktivitātēm, kas man dod enerģiju un pozitīvismu, kā arī sākt nedaudz strādāt no mājām".

Keita savā vēstījumā arī apstiprināja, ka sestdien viņa pievienosies karaliskās ģimenes locekļiem "Trooping the Colour" - militārajā parādē, kas ik gadu tiek rīkota, lai atzīmētu valdošā monarha oficiālo dzimšanas dienu.

Viņa turpina: "Es ar nepacietību gaidu, kad kopā ar ģimeni šajā nedēļas nogalē apmeklēšu Karaļa dzimšanas dienas parādi, un ceru, ka vasarā piedalīšos vairākās publiskās aktivitātēs, taču vienlaikus zinu, ka vēl neesmu izkļuvusi no grūtībām. Es mācos būt pacietīga, īpaši attiecībā uz neskaidrībām."

Keita arī raksturoja, ka viņu "pārsteidzis" atbalsts, ko viņa saņēmusi pēc tam, kad publiski atklājusi savu diagnozi.

Papildus informācijai par veselības stāvokli publicēta arī jauna Keitas fotogrāfiju, kas šonedēļ uzņemta Vindzorā, Anglijā.

22. martā Velsas princese Keita Midltone paziņoja, ka viņai atklāts vēzis. Pēc video publicēšanas daudzi fani sociālo tīklu vietnēs pauduši nesapratni, kāpēc videoklipā princesei nepievienojās princis Viljams, vēsta ārvalstu mediji.

Kāds pils pārstāvis skaidro: "Šī ir princeses ziņa par viņas veselību, un viņa gribēja pati personīgi nodot šo vēstījumu."

"Viljams ļoti lepojas ar savu sievu par drosmi un spēku, ko viņa ir izrādījusi ne tikai šonedēļ, bet arī pēc operācijas janvārī.

Tagad vairāk nekā jebkad agrāk viņš ir koncentrējies uz to, lai viņa sievai būtu privātums, kas nepieciešams, lai pilnībā atveseļotos, un lai viņa bērni būtu pasargāti no saprotamās sabiedrības intereses par jaunākajām ziņām," sacīja avots.

Midltone ierakstītā video uzrunā uzsvērusi, ka testa rezultāti viņu šokējuši. Princese norādīja, ka aizvadītie mēneši bijuši "ļoti smagi".

Uzrunā gan viņa iekļāva arī pozitīvu ziņu: "Jūtos labi un ar katru dienu esmu stiprāka". Uzruna filmēta 20. martā.

Sīkākas detaļas par slimību nav atklātas, taču Kensingtonas pils uzsvēra, ka princese, visticamāk, pilnībā atveseļosies. Princese norādīja, ka veiktās vēdera operācijas laikā netika atklātas nekādas vēža pazīmes.

"Taču pēc operācijas veiktie testi apstiprināja, ka vēzis tomēr bija. Mani ārsti ieteica, lai izeju profilaktiskās ķīmijterapijas kursu un esmu sākusi ārstēšanos," teica Midltone.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu