Vovčanskas katls: Ukraiņi pie pilsētas varētu būt ielenkuši simtiem okupantu (6)

Apollo.lv
Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas armijas uzbrukums Harkivai no Maskavas viedokļa sākumā šķita efektīvs, bet tagad var radīt agresorvalstij katastrofālas sekas. Ziņojumi sociālajos medijos liecina, ka Vovčanskā Ukrainas ielenkumā nonākuši simtiem Krievijas karavīru, kurus neizdodas izglābt, vēsta ārvalstu mediji.

Situācija frontes līnijā pie Harkivas ir neskaidra. Tomēr parādās aizvien vairāk pazīmju, ka ukraiņiem pie Vovčanskas izdevies ne vien apturēt Krievijas uzbrukumu, bet arī nodarīt agresoram nopietnus zaudējumus. Pašlaik tiekot runāts par okupantu nonākšanu katlā un pat padošanos.

Kad 2024. gada maijā Krievijas karaspēks Ukrainas ziemeļaustrumos atklāja vēl vienu fronti, sākotnēji tas strauji virzījās uz priekšu, ieņemot daudzus ciemus ap Harkivas pilsētu un virzoties līdz pat nelielās Vovčanskas pilsētas apkārtnei. Krievi sagrautajā pilsētā pārņēma savā kontrolē ielu pēc ielas. Ja viņiem būtu izdevies pilnībā ieņemt Vovčansku, tā būtu laba bāze, no kuras virzīties uz priekšu.

Viens no mērķiem varētu būt Harkivas pilsēta, tomēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins apgalvojis, ka tās iekarošana neesot viņa mērķis. Diktators paskaidrojis, ka vienīgi vēlas izveidot buferzonu. Tomēr jau vairākas dienas viss virzās uz to, ka šis plāns Maskavai var beigties ar asiņainu neveiksmi.

Piektdien britu laikraksts "The Telegraph", atsaucoties uz Ukrainas 3.triecienbrigādi, ziņoja, ka gūstā nonākuši 24 Krievijas karavīri. Videoierakstā redzams, kā vīrieši iznāk no ierakumiem ar paceltām rokām.

Laikraksts "Kyiv Post" vēsta, ka tas ir ukraiņu pretuzbrukuma Vovčanskā panākums. Iepriekšējā nedēļā Čorticjas reģionālā pavēlniecība jau bija ziņojusi, ka dažu dienu laikā sagūstīti 60 Krievijas iebrucēji.

Saskaņā ar neapstiprinātiem ziņojumiem viņu situācija tagad atkal ir pasliktinājusies. Krievijas militārie blogeri ziņo, ka

liela krievu karavīru grupa ir atdalīta no atlikušajiem karavīriem Vovčanskā un izolācijā atrodas jau vairākas dienas. Tiek apgalvots, ka viņi esot iesprostoti sabombardētās grants rūpnīcas teritorijā mazpilsētas dienvidos. Ukrainas avoti sociālajos tīklos norāda, ka to skaits ir ap 400.

To nav iespējams pārbaudīt, bet kāds krievu žurnālists esot arī nosaucis viņu vārdus.

Krievijas mēģinājumi atbrīvot ielenkumā sagūstītos bijuši neveiksmīgi

Krievijas karavīri pēdējās dienās vairākkārt neveiksmīgi mēģinājuši atjaunot komunikāciju ar ielenktajiem kaujiniekiem. Ukrainas avoti apgalvo, ka ielenkums galu galā piespiedīs agresorvalsts karavīrus padoties, ja viņi nevēlas iet bojā slaktiņā.

Saskaņā ar Krievijas militāro blogeru ziņām, situācija nav laba. Viens no iemesliem ir tas, ka Ukrainas karaspēkam ir izdevies notriekt daudzus Krievijas izlūkošanas dronus.

Rezultātā krieviem nākas cīnīties divdimensiju režīmā, savukārt ukraiņi uzbrukumiem var izmantot trešo dimensiju "gaiss", "Telegram" raksta kāds Krievijas militārais blogeris.

Dažos sociālo mediju profilos izskan minējumi, ka Ukrainas ziemeļaustrumu frontē varētu būt sākušās pārmaiņas, jo reģionā nonākušas pirmās munīcijas piegādes no Rietumiem.

Iepriekš Krievijas vienības tik strauji virzījās uz priekšu Harkivas reģionā vienīgi tāpēc, ka Ukrainai trūka munīcijas, galvenokārt pretgaisa aizsardzībai. Rietumvalstis jau mēnešiem ilgi ir centušās palielināt savas ražošanas jaudas, sagādāt munīciju no visas pasaules un nosūtīt to Ukrainai.

Pašlaik vēl nav oficiāli apstiprināts, vai pirmās piegādes patiešām jau ir saņemtas un vai tās ir nosūtītas arī uz Harkivas reģionu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu