Likteņdārzā iesvētīs ekumēnisku lūgšanu vietu

LETA
Amfiteātris Likteņdārzā.
Amfiteātris Likteņdārzā. Foto: Evija Trifanova/LETA

Šodien plkst.13 Likteņdārzā svinīgi atklās un iesvētīs ekumēnisku brīvdabas kapelu, informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Šmidre.

Svētbrīdī piedalīsies Latvijas Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags un Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps emeritus Pēteris Sproģis.

Šmidre atgādina, ka 2022.gadā pēc Kokneses fonda padomes lūguma arhitekts Andris Kronbergs izstrādāja projektu lūgšanu vietai - brīvdabas kapelai Likteņdārza teritorijā, un 2023.gada nogalē projekts tika veiksmīgi īstenots.

Kapela iecerēta kā vieta, kur ikviens varēs rast mieru un garīgu spirdzinājumu, nodoties lūgšanām, kā arī tā būtu vieta laulībām, kristībām vai citiem ģimenēm būtiskiem brīžiem. Iespējams, kapela varētu kļūt par iecienītu apstāšanās vietu arī svētceļniekiem.

Stankevičs uzsver, ka Likteņdārzs kā nacionāla piemiņas vieta atgādina ikvienam tā apmeklētājam, cik dārgu cenu 20.gadsimtā nācās maksāt Latvijas tautai totalitāro režīmu izraisīto karu dēļ. Likteņdārzā izveidotā brīvdabas kapela ar altāri došot iespēju apmeklētājiem apstāties un veltīt kādu brīdi apcerei, pieminot bojā gājušos un lūdzot Dievu, lai pasargā Latviju no kara un totalitārisma neprāta.

Šogad apritēs 20 gadu kopš nodibinājums "Kokneses fonds" sāka veidot Likteņdārzu - piemiņas vietu latviešu likteņiem 20.gadsimtā karos un komunistu represijās cietušajiem un zaudētajiem latviešiem. Katru gadu to apmeklē vairāk nekā 100 000 cilvēku no dažādām pasaules valstīm.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu