Londonas pieturā atrasta Renesanses laika glezna varētu tikt pārdota par iespaidīgu summu (2)

Apollo.lv
Foto: @Grouse_Beater/"X"

Izsolē nonākusi divreiz nozagtā izcilā itāļu Renesanses laika mākslinieka Ticiāna glezna "Atpūta lidojumā uz Ēģipti", kas reiz tika atrasta autobusa pieturā Londonā. Prognozē, ka jūlijā rīkotajā izsolē tā varētu tikt pārdota par veseliem 32 miljoniem ASV dolāru, vēsta raidsabiedrība CNN. 

Izsoles nams "Christie's" ziņo, ka gleznas sākumcena 19 miljoni ASV dolāru. 

Gleznā attēlots, kā Jēzus Kristus, Marija un Jāzeps atpūšas ceļā uz Ēģipti pēc tam, kad uzzināja par Jūdejas karaļa Hēroda plāniem nogalināt Jēzu. Glezna ir 46,2 centimetrus augsta un 62,9 centimetrus plata.

16. gadsimta pirmajā pusē radītā mākslas darba vēsture ir iespaidīga – tas nonācis vairāku Eiropas aristokrātu rokās, bet to 1809. gadā Vīnē nozaguši Napoleona karavīri pēc pilsētas okupēšanas. Glezna tika aizvesta uz Parīzi. 

Tā Vīnē tika atgriezta 1815. gadā un atkal nonāca vairākās privātās kolekcijās, līdz to iegādājās aristokrāts Džons Aleksandrs Tains un aizveda uz Viltšīru Anglijā. 

1995. gadā tā tika nozagta no Taina mājām. Pēc septiņiem gadiem plastmasas maisā ietīto gleznu kādā Londonas pieturā atrada detektīvs Čārlzs Hils. 

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu