Lubānas ezerā tomēr drīkstēs peldēties

LETA
Peldēšana. Ilustratīvs attēls.
Peldēšana. Ilustratīvs attēls. Foto: Bearok/Shutterstock

No vietējās pašvaldības saņemot informāciju par zilaļģu iznīkšanu, Veselības inspekcija atcēlusi aizliegumu peldēties Lubānas ezera oficiālajā peldvietā, aģentūru LETA informēja inspekcijā.

Lubānas ezera oficiālajā peldvietā jūnija sākumā tika konstatēta nozīmīga zilaļģu savairošanās jeb ziedēšana un inspekcija noteica aizliegumu peldēties.

Patlaban inspekcija iesaka nepeldēties, ņemot vērā, ka nav izslēdzama zilaļģu turpmāka savairošanās. Ieteikums nepeldēties jāievēro jutīgām iedzīvotāju grupām - maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, kuru imūnā sistēma ir novājināta.

Iedzīvotāji var sekot oficiālo peldvietu ūdens paraugu kvalitātes aktuālajiem rezultātiem Veselības inspekcijas tīmekļvietnē sadaļā "Peldvietu ūdens kvalitāte", kur atrodama arī Latvijas oficiālo peldvietu karte un informācija par peldvietu drošības aspektiem.

Inspekcijas speciālisti peldvietu ūdens kvalitāti padziļināti pārbauda reizi mēnesī peldsezonas laikā - no 15.maija līdz 15.septembrim.

Laboratorijā tiek noteikti mikrobioloģiskie rādītāji - fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki, savukārt vizuāli ūdens paraugu ņemšanas laikā tiek novērtēta ūdens krāsa, pievērsta īpaša uzmanība peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī un zilaļģu savairošanās procesam.

Ja peldvietu ūdens paraugu analīžu rezultāti liecina, ka ūdens neatbilst prasībām, inspekcija nosaka peldēšanās ierobežojumus - ieteikumu nepeldēties vai aizliegumu peldēties, aicinot pašvaldību izvietot attiecīgu informatīvo brīdinājumu peldvietā labi redzamā vietā.

Visu oficiālo peldvietu ūdens nākošā laboratoriskā pārbaude tiks veikta 1. un 2.jūlijā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu