Lietuvas Aizsardzības ministrija skaidro Krievijas armijas lidmašīnu aktivitāti Baltijā (1)

LETA
Foto: AP/Scanpix

Krievijas militāro lidmašīnu aktivitātes palielināšanās Baltijas reģionā varētu būt saistīta ar NATO mācībām Lietuvā un Baltijas jūrā, pirmdien pieļāva Lietuvas Aizsardzības ministrijā.

Pašlaik Baltijas reģionā notiek starptautiskās mācības "BALTOPS" un "Geležinis vilkas 2024-1", informēja ministrijā.

Lietuvas Aizsardzības ministrijas dati liecina, ka NATO patrulēšanas misijā Baltijas valstu gaisa telpā dislocētie iznīcinātāji pagājušajā nedēļā gaisā pacēlās 11 reižu, lai identificētu un pavadītu Krievijas lidmašīnas, kas pārkāpa noteikumus, lidojot starptautiskajā gaisa telpā virs Baltijas jūras.

Pagājušajā nedēļā Baltijas valstu gaisa telpā tika identificēti un pavadīti septiņi taktiskie bumbvedēji Su-24, pieci iznīcinātāji Su-27, četri iznīcinātāji Su-30, divi iznīcinātāji-bumbvedēji Su-34, četras izlūkošanas lidmašīnas Il-20, divas izlūkošanas un gaisa kartēšanas lidmašīnas An-30 un viena pasažieru lidmašīna Il-96.

Lielākajai daļai lidmašīnu nebija lidojuma plāna, to transponderi bija izslēgti un tās neuzturēja sakarus ar reģionālo lidojumu kontroles centru.

Lielākā daļa lidmašīnu pacēlās no Kēnigsbergas (Karaļauču) apgabala un atgriezās tur pēc lidojuma starptautiskajā gaisa telpā, bet dažas no Kēnigsbergas aizlidoja uz Krievijas pamatteritoriju vai lidoja virs Krievijas, ielidojot arī starptautiskajā gaisa telpā.

Arī jūnija pirmajā nedēļā NATO iznīcinātāji 11 reižu pacēlās, lai identificētu un pavadītu Krievijas lidmašīnas starptautiskajā gaisa telpā.

Ierasti nedēļā ir tikai daži tādi incidenti.

"BALTOPS'24" ir līdz šim lielākās militārās mācības, kas notiek Baltijas jūrā. Tajās piedalās ap 9000 karavīru un citu personu, vairāk nekā 50 kuģu un vairāk nekā 80 lidmašīnu no 20 NATO dalībvalstīm.

Tikmēr Lietuvā 7.-17.jūnijā notiek starptautiskās mācības "Geležinis vilkas 2024-1" ar vairāk nekā 3700 karavīru un 500 militārās tehnikas vienību.

NATO patrulēšanas misija Baltijas valstu gaisa telpā tiek veikta no Lietuvas. Atbalsta misija, kas ierasti notiek no Igaunijas, šogad Emari gaisa spēku bāzes rekonstrukcijas laikā ir pārcelta uz Lielvārdi.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu