Video Policija Daugavpilī meklē padomju režīma slavinātājus – "Katjušas" dziedātājus (2)

Apollo.lv
Valsts policijas dienesta automašīna. Ilustratīvs attēls.
Valsts policijas dienesta automašīna. Ilustratīvs attēls. Foto: Lita Millere/LETA

Valsts policija (VP) aizvadītajās dienās izplatījusi lūgumu palīdzēt identificēt cilvēkus, kas sabiedriskajā autobusā pēc Daugavpils pilsētas svētkiem 2. jūnijā dziedāja padomju režīmu slavinošo dziesmu "Katjuša", vēsta LTV raidījums "Panorāma".

Video fragments, kas vēlāk plaši izplatīts vairākos sociālajos tīklos, uzņemts Daugavpils sabiedriskajā autobusā nr. 17A.

No deviņiem dziedātājiem VP identificējusi divus un lūdz sabiedrības iesaisti pārējo atpazīšanā. Vienai dziedātājai, kura iepriekš par līdzīgu pārkāpumu jau bija nonākusi policijas redzeslokā, piemērots administratīvais sods 300 eiro apmērā.

Par otra atpazītā "Katjušas" izpildītāja soda apmēru vēl lems. VP norāda – šī dziesma tiek uzskatīta par militārās agresijas simboliku.

Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs Rihards Bambals norādīja, ka "Katjušas" dziedāšana ir padomju režīma slavināšana, kas ir jo īpaši aizskaroši jūnijā, kad atceramies vēstures drūmākās lappuses – padomju armijas ienākšanu, tautai postošā okupācijas režīma izveidi un pieminam iedzīvotāju deportācijas.

Video: "Panorāmas" sižets

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu