Nepilngadīgais Brocēnos alkohola reibumā un zagtā automašīnā bēg no policijas (2)

Apollo.lv
Dzērājšoferis.
Dzērājšoferis. Foto: Skrypnykov Dmytro/"Shutterstock"

Valsts policijas un Saldus novada pašvaldības policijas amatpersonas nedēļas nogalē, naktī no 14. uz 15. jūniju Brocēnos apturēja nepilngadīgu jaunieti, kurš, būdams alkohola reibumā un bez tiesībām, no policistiem bēdzis ar zagtu automašīnu. Valsts policijā par notikušo ir sākts kriminālprocess un administratīvo pārkāpumu procesi.

15.jūnija naktī Valsts policijā saņemta informācija, ka Brocēnos kādā īpašumā nozagta automašīna "Audi".

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas ieradās notikuma vietā ap pulksten 01.00, kur policistus sagaidīja izsaucējs.

Pilngadīgais jaunietis paskaidroja policistiem, ka alkohola koplietošanas laikā paziņa vairākkārt prasījis automašīnas "Audi" atslēgas, taču jaunietis tās nav devis, norādot, ka abi ir lietojuši alkoholu un var sanākt problēmas, taču, kad jaunietis devies gulēt, viņa paziņa šo automašīnu, kura īpašumā atradās neaizslēgta un ar aizdedzes atslēgām salonā, nozadzis.

Sarunas laikā policists saklausīja, ka īpašumam tuvojas policijas operatīvais transportlīdzeklis ar ieslēgtām speciālām gaismas un skaņas signāliem un lielā ātrumā bēgošs auto ar pastiprinātu skaņu.

Dzirdētais liecināja, ka bēgošais auto visticamāk ir nozagtā automašīna, jo iesniedzējs bija norādījis, ka automašīnai "Audi" ir bojāts izpūtējs, tāpēc skaņa ir pastiprināta.

Likumsargi nekavējoties iesēdās Valsts policijas dienesta transportlīdzeklī un devās apturēt bēgošo transportlīdzekli, pamanot, ka Saldus novada pašvaldības policijas darbinieki sākuši pakaļdzīšanos bēgošajam "Audi", pamatojoties uz iedzīvotāju sūdzībām par to, ka Brocēnos naktsmieru traucē automašīna, kurai, iespējams, nav izpūtēja, un vēlāk saņemot apstiprinājumu no Valsts policijas, ka šis auto, iespējams, ir zagts.

Valsts un pašvaldības policijas amatpersonas turpat netālu transportlīdzekli apturēja, un, veicot alkohola pārbaudi automašīnas vadītāja izelpā, konstatēts, ka viņš ir 1,30 promiļu reibumā un pārvietojies bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Ņemot vērā to, ka jaunietis, kurš vadīja automašīnu, nav sasniedzis pilngadību, likumsargi sazvanīja jaunieša mammu, kurai notikuma vietā izstāstīta situācija.

Valsts policijā par notikušo ir sākts kriminālprocess par automašīnas zādzību un transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām, kā arī divi administratīvo pārkāpumu procesi par nepakļaušanos personas, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu) un par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, par kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu