Armēnija oficiāli atzīst Palestīnas valsti

LETA
Palestīnas robeža un betona mūris
Palestīnas robeža un betona mūris Foto: Solveiga Kaļva

Armēnija 21. jūnijā paziņojusi par Palestīnas valsts atzīšanu.

"Armēnijas Republika, apliecinot savu uzticību starptautiskajām tiesībām, tautu vienlīdzībai, suverenitātei un mierīgai līdzāspastāvēšanai, atzīst Palestīnas Valsti," paziņoja Erevāna.

Armēnija piebilda, ka tā ir "patiesi ieinteresēta panākt ilgtermiņa mieru un stabilitāti Tuvajos Austrumos", un nosodīja Izraēlas iebrukumu Gazas joslā.

Pērn 7.oktobrī palestīniešu teroristu grupējums "Hamās" Izraēlas dienvidos sarīkoja slaktiņu, nogalinot apmēram 1200 cilvēku un nolaupot vēl aptuveni 250. Reaģējot uz slaktiņu, Izraēla sāka plašu militāru ofensīvu Gazas joslā.

"Armēnija nosoda civilās infrastruktūras izmantošanu par vairogu bruņotu konfliktu laikā un vardarbību pret civiliedzīvotājiem," paziņoja Erevāna. Tā arī nosodīja "Hamās" par "civilpersonu turēšanu gūstā" un paziņoja, ka "pievienojas starptautiskās sabiedrības prasībām par viņu atbrīvošanu".

Palestīniešu pašpārvaldes augsta ranga pārstāvis izteica pateicību Armēnijai par šādu soli.

Palestīnas valsts oficiāla atzīšana jau sen tiek uzskatīta par palestīniešu un Izraēlas miera procesa galamērķi. Savienotās Valstis un lielākā daļa Rietumeiropas valstu ir paziņojušas, ka ir gatavas kādu dienu atzīt Palestīnas valstiskumu, bet ne pirms tādu sarežģītu jautājumu kā robežas un Jeruzalemes statuss atrisināšanas.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu