Eksministre Logina atklāj, kur turpmāk strādās (1)

LETA
Agnese Logina.
Agnese Logina. Foto: Zane Bitere/LETA

Bijusī kultūras ministre Agnese Logina (P) tuvākajā laikā atjaunos deputātes mandātu un atgriezīsies darbā Rīgas domē, norādīja politiķe.

Logina arī atzina, ka viņa ir atvērta dažādām nākotnes iespējām. Taujāta, vai viņa neplāno izstāties no partijas "Progresīvie", bijusī kultūras ministre uzsvēra, ka viņa joprojām tic partijai, kuras dibināšanā piedalījās 2017.gadā.

Lūgta komentēt Latvijas Televīzijas rīcībā esošo neoficiālo informāciju, ka viņu atkāpties no kultūras ministres amata mudinājusi "Progresīvo" valde, Logina atkārtoja, ka viņa atkāpās personīgu iemeslu dēļ.

Kā vēstīts, pirmdien, 17.jūnijā, kļuva zināms, ka Logina nolēmusi personīgu iemeslu dēļ atkāpties no kultūras ministres amata, kura pienākumus viņa pildīja no 2023.gada 15.septembra. Tajā pašā dienā partija "Progresīvie" šim amatam izvirzīja Kultūras ministrijas (KM) parlamentāro sekretāri Agnesi Lāci (P).

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) apstiprināšanai kultūras ministra amatā ceturtdien, 20.jūnijā, Saeimā virzīja Lāces kandidatūru, ko tā arī izdarīja. Par Lāci nobalsoja 52 deputāti, pret bija 27, bet neviens deputāts neatturējās.

Par balsoja "Progresīvo", Zaļo un zemnieku savienības un "Jaunās vienotības" frakcijas deputāti. Vēl Lāci atbalstīja pie frakcijām nepiederoši deputāti Oļegs Burovs (GKR), Igors Rajevs un Andrejs Ceļapīters.

Pret Lāces kandidatūru balsoja Nacionālās apvienības un "Apvienotā saraksta" frakciju deputāti. Balsojumā nepiedalījās "Latvija pirmajā vietā" un "Stabilitātei" frakcijas, kā arī nupat "Progresīvo" frakciju pametušais deputāts Edgars Zelderis.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka Logina dzimusi 1990.gada 25.jūnijā. Viņa mācījusies Amsterdamas Universitātes koledžā, kur iegūts humanitāro zinātņu bakalaura grāds. Savukārt pēc studijām Latvijas Kultūras akadēmijā politiķe ieguvusi humanitāro zinātņu maģistra grādu.

2018.gadā partija "Progresīvie" ar "Latgales partijas" Daugavpils nodaļu vienojās par sadarbību 13.Saeimas vēlēšanās. Logina bija Latgales saraksta līdere. Tā kā "Progresīvie" nepārvarēja 5% barjeru, politiskais spēks Saeimā neiekļuva.

2019.gadā partija "Progresīvie" Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām izvirzīja arī Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzeja kuratori Loginu, kura gan nekļuva par EP deputāti, jo partija nepārvarēja 5% barjeru.

No 2019. līdz 2021.gadam Logina bija "Progresīvo" valdes locekle, savukārt 2021.gadā, noslēdzoties Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzeja vadītāja konkursam, Logina, kura līdz tam bija muzeja kuratore, kļuva par muzeja vadītāju. Viņa muzejā strādāja kopš 2015.gada.

2020.gadā Loginu ievēlēja par Rīgas domes deputāti no "Progresīvo" un "Attīstībai/Par!" kopīgā saraksta. Viņa strādāja Pilsētas attīstības un Izglītības, kultūras un sporta komitejā. 2022.gadā viņa kandidēja 14.Saeimas vēlēšanās, taču parlamentā neiekļuva.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu