Analītiķi: Civiliedzīvotāju upurus Krimā izraisa Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmas, nevis Ukrainas raķetes (1)

LETA
Foto: EPA/Scanpix

Civiliedzīvotāju upurus Krimā izraisa Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmas, nevis Ukrainas raķetes, ziņo ASV Kara studiju institūts (ISW).

"Kremļa informatīvā operācija, kas saista notikumus Dagestānā un Krimā, ir bezjēdzīga, kaut vai tāpēc, ka civiliedzīvotāju upuri Krimā bija rezultāts tam, ka Krievija pārtvēra raķeti, kas lidoja uz Krimu, nevis apzinātam Ukrainas mērķtiecīgam lēmumam," norādīts ziņojumā.

Krievijas Aizsardzības ministrija atzina, ka Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēma piespieda Ukrainas raķeti novirzīties no lidojuma trajektorijas un uzsprāgt Sevastopolē.

Arī kāda vārdā nenosaukta ASV amatpersona aģentūrai "Reuters" pastāstīja, ka Krievijas spēki spējuši pārtvert ATACMS raķeti, kas bija vērsta pret Krievijas palaišanas iekārtu, kā rezultātā raķete eksplodēja un Sevastopoles pludmali apbēra šrapneļi.

Eksperti piebilst, ka Krievijas amatpersonas arī nav sniegušas nekādus pierādījumus, kas pamatotu viņu apgalvojumus, ka teroraktā Dagestānā būtu iesaistīta Ukraina vai Amerikas Savienotās Valstis.

Kā ziņots, notriektas raķetes atlūzas svētdien krievu okupētajā Krimā Sevastopoles pludmalē nogalināja četrus cilvēkus, bet 151 guva ievainojumus. No viņiem 79 joprojām atrodas slimnīcā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu