Trampa padomnieki iepazīstina ar plānu, kā izbeigt karu Ukrainā, ja viņš uzvarēs prezidenta vēlēšanās (1)

LETA
Foto: AP/Scanpix

Divi galvenie Donalda Trampa padomnieki iepazīstinājuši viņu ar plānu, kā izbeigt karu Ukrainā, ja viņš uzvarēs prezidenta vēlēšanās, un tas paredz sarunu sākšanu starp Ukrainu un Krieviju.

Kā ziņo aģentūra "Reuters", tas paredz, ka Baltais nams brīdinās Kijivu, ka Ukraina turpinās saņemt ASV militāro palīdzību tikai tad, ja tā sāks miera sarunas ar Krieviju.

Tajā pašā laikā ASV brīdinās Maskavu, ka jebkura atteikšanās no sarunām ar Kijivu novedīs pie ASV militārā atbalsta palielināšanas Ukrainai, aģentūrai pastāstīja viens no Trampa nacionālās drošības padomniekiem, atvaļinātais ģenerālleitnants Kīts Kellogs.

Saskaņā ar plānu, ko izstrādājuši Kellogs un Freds Fleics, kurš Trampa prezidentūras laikā vadīja ASV Nacionālās drošības padomes aparātu, Trampa uzvaras gadījumā būs ļoti svarīgi ātri sēdināt Krieviju un Ukrainu pie sarunu galda un noslēgt pamieru, pamatojoties uz esošo frontes līniju.

Fleics sacīja, ka Tramps uz to reaģējis pozitīvi. "Es nesaku, ka viņš piekrita katram vārdam, bet mēs bijām gandarīti par atsauksmi," viņš teica.

Tramps vairākkārt ir teicis, ka gadījumā, ja viņš uzvarēs vēlēšanās novembrī, viņš 24 stundu laikā izbeigs karu Ukrainā, taču nav sniedzis konkrētus komentārus.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu