FOTO un VIDEO Negaiss nodarījis pamatīgus postījumus pie Niniera ezera Cēsu novadā

Apollo.lv
Foto: TVNET GRUPA.

Pirmdien negaiss ar spēcīgu vēju nodarījis plašus postījumus Meža kapos Cēsīs, informēja pašvaldības Komunikācijas un klientu servisa pārvaldes vadītājs Aleksandrs Abramovs. TVNET GRUPAS aculiecinieks ziņo par spēcīgiem postījumiem arī pie Niniera ezera Cēsu novadā.

Video un foto: Negaisa postījumi pie Niniera ezera Cēsu novadā

Foto: TVNET GRUPA.

Jau ziņots, ka kapos vējš ir nolauzis desmitiem koku. "Šis nebija baisākais negaiss pilsētā pēdējo piecu gadu laikā, taču postījumu apjoms ir ļoti liels," stāstīja Abramovs.

Patlaban pašvaldības atbildīgie dienesti strādā, lai apzinātu postījumu apmēru un izstrādātu rīcības plānu kapu teritorijas sakopšanā. Gadījumā, ja to nebūs iespējams paveikt tikai ar pašvaldības rīcībā esošajiem resursiem, tad tiks meklēti papildspēki, informē pašvaldības pārstāvis, piebilstot, ka nedēļas nogalē ir plānoti kapusvētki, tādēļ kapu teritorija ir jāsakopj iespējami ātri.

Kā vēstīts, pirmdien stipri lijis daudzviet valsts centrālajā un austrumu daļā. Nokrišņu daudzums pusdienlaikā Dobelē bija 27,6 milimetri jeb 36% no jūlija normas, vēlāk līdzīga stipruma lietusgāzes skāra lielu daļu Vidzemes.

Lielas vēja brāzmas novērojumu stacijās līdz šim nav reģistrētas.

Tuvākajās stundās spēcīgs pērkona negaiss iespējams vietām Latgalē, Sēlijā un Vidzemes austrumu daļā, prognozē sinoptiķi.

Jau ziņots, ka Latvijas austrumos bez stiprām lietusgāzēm iespējama arī vētra un lielgraudu krusa. Valsts rietumu un centrālajā daļā, kur gaisa temperatūra jau ir pazeminājusies, pērkona negaiss un stiprs lietus vairs nav gaidāms.

Video: Lietusgāzes Sarkandaugavā 

Video: 1. jūlija lietusgāzes

Lietusgāžu laikā mēdz izveidoties peļķes tādās vietās kā, piemēram, Viestura prospekts, Kartupeļu un Mālu ielas krustojums, atsevišķās ielās Bolderājā un Čiekurkalnā un citviet.

Video: 1. jūlija lietusgāzes

Lietus dēļ bija apstājusies 7. un 10 tramvaju kustība, aģentūrai LETA apstiprināja uzņēmumā "Rīgas satiksme".

Foto: 1. jūlija lietusgāzes

Autobusu un trolejbusu satiksme neesot būtiski traucēta.

Redaktors iesaka