Indija prasīs Putinam palaist mājās karam savervētos indiešus

Apollo.lv
Indijas premjerministrs Narendra Modi un Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
Indijas premjerministrs Narendra Modi un Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Foto: AP/Scanpix

Indijas premjerministrs Narendra Modi nākamnedēļ plānotajā vizītē Maskavā pieprasīs kara noziedzniekam Vladimiram Putinam ļaut atgriezties dzimtenē Indijas pilsoņiem, kuri tika savervēti karam pret Ukrainu, vēsta Latvijas Radio.

Indijas ārlietu ministra pirmais vietnieks Vinejs Kvatra norādījis, ka Indijai jau izdevies panākt 10 karā pret Ukrainu iesaistīto indiešu atgriešanos mājās.

"Reuters" vēsta, ka aizvadīto mēnešu laikā atklāti vairāki gadījumi, kad indieši, kas uz Krieviju aizvilināti ar solījumiem par augsti apmaksātu darbu vai izglītības iespējām, tika piespiesti doties karot pret Ukrainu.

Maijā Indijā četri cilvēki aizturēti aizdomās par to, ka viņi aizvilinājuši karot uz Ukrainu indiešus, kam šķietami Krievijā piedāvāts darbs un iespējas mācīties.

Par aizturēto upuriem kļuvuši 35 cilvēki, pavēstīja Indijas Centrālais izmeklēšanas birojs.

Kā vēsta mediji, indiešiem solīts augsts atalgojums un Krievijas pilsonības iegūšana, turklāt apgalvots, ka ieroči rokās viņiem nebūs jāņem.

Indieši gatavojušies tam, ka viņi iegūs militāru pakāpi, kas nav saistīta ar piedalīšanos kaujās, žurnālistiem pastāstīja tuvinieki.

Tomēr viņi apmācīti, kā apieties ar automātu, un nosūtīti uz fronti Ukrainā, vēsta mediji.

Atbilstoši ziņu aģentūras AFP datiem Ukrainā krituši vismaz divi indieši, kas karojuši Krievijas armijas rindās.

Kā pavēstīja Indijas Centrālais izmeklēšanas birojs, aizturēto vidū ir tulks, kas strādājis Krievijā, cilvēks, kas nodarbojies ar vīzu noformēšanu un aviobiļešu iegādi, kā arī divi "galvenie vervētāji", kas strādājuši Indijas dienvidu štatos - Keralā un Tamilnādā.

Indijas Ārlietu ministrija iepriekš ziņoja, ka strādā pie tā, lai nogādātu atpakaļ Indijā 20 cilvēkus, kas dien Krievijas armijā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu