FOTO UN VIDEO Krievija pirmdienas rītā ar vairākām raķetēm uzbrukusi Kijivai (3)

Apollo.lv
Papildināts 12:49, 8. jūlijs, 2024
Foto: AFP/SCANPIX

Pirmdien, 8. jūlijā, Krievijas armija veikusi plašu raķešu uzbrukumu Kijivai, ziņo "Unian", atsaucoties uz Kijivas mēra Vitālija Kličko un aculiecinieku sniegto informāciju.

Krievijas raķešu uzbrukumā Ukrainai nogalināti vismaz 20 cilvēki un vairāk nekā 50 ievainoti, ziņo amatpersonas.

Kijivā vairākos galvaspilsētas rajonos nogāzušās raķešu atlūzas, paziņoja Kijivas pilsētas kara administrācijas vadītājs Serhijs Popko. Kijivā uzbrukumā gājuši bojā astoņi cilvēki, bet vēl 25 cietuši.

Krievija izšāvusi raķetes arī uz citām Ukrainas pilsētām, nodarot postījumus.

Krivijrihā raķešu triecienā gājuši bojā desmit cilvēki un 31 hospitalizēts, no kuriem desmit atrodas smagā stāvoklī.

Pokrovskas pilsētā Doneckas apgabalā nogalināti trīs cilvēki, raķetei trāpot uzņēmumā.

Kijivā pretgaisa aizsardzības spēki aktīvi darbojušies galvaspilsētas priekšpilsētās, savā "Telegram" platformā norādīja Kijivas mērs Kličko un aicināja iedzīvotājus doties uz patvertnēm.

"Sprādzieni Kijivā. Sīkāka informācija drīzumā," savā "Telegram" kanālā vēstīja Kličko.

Dažas minūtes vēlāk pilsētas mērs piebilda, ka uz Solomenskas rajonu izsaukti ārsti, un komanda dodas uz izsaukumu.

Pēc "Unian" informācijas, 8. jūlijā Kijivā bija dzirdami spēcīgi sprādzieni, jo īpaši Obolonskas un Golosejevskas rajonā.

Aculiecinieki vēsta, ka vairākas krievu raidītās raķetes pārtvērušas pretgaisa aizsardzības sistēmas, bet to atlūzas nokritušas vairākās pilsētas apkaimēs.

Arī Kijivas pilsētas militārā pārvalde ziņo, ka fiksējusi atlūzu nokrišanu Dņipras, Solomenskas, Darņickas, Ševčenko, Desņanskas un Holosejevas rajonos.

"Notikuma vietās strādā visi operatīvie dienesti," uzsvēra pārvalde.

Kijivas apkaimē reģistrētas "Kalibr" un "Kinžal" tipa ienaidnieka raķetes.

Kijiva 8. jūlija rītā.
Kijiva 8. jūlija rītā. Foto: kztsky/X

Kličko vēsta arī par bojājumiem Kijivas Centrālajai bērnu slimnīcai, kas ir viena no lielākajām bērnu slimnīcām Ukrainā. Pacienti no bērnu slimnīcas tiek evakuēti uz pilsētas pašvaldības slimnīcu.

Trieciena rezultātā sagrauts slimnīcas divstāvu korpuss. No gruvešiem izdevies izcelt vienu dzīvu cilvēku.

""Ohmatdet" bērnu slimnīca Kijivā. Viena no nozīmīgākajām slimnīcām ne tikai Ukrainā, bet arī Eiropā. "Ohmatdet" ir izglābusi un atgriezusi veselību tūkstošiem bērnu. Tagad slimnīca ir cietusi Krievijas trieciena rezultātā, zem gruvešiem atrodas cilvēki, precīzs ievainoto un bojāgājušo skaits joprojām nav zināms. Tagad gruvešu novākšanā palīdz visi: ārsti, vienkāršie cilvēki," sociālajos tīklos raksta Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Prezidents uzsvēra, ka "Krievija nevar nezināt, kur lido tās raķetes, un tai ir pilnībā jāatbild par visiem saviem noziegumiem: pret cilvēkiem, pret bērniem, pret cilvēci kopumā. Ir ļoti svarīgi, lai pasaule tagad par to neklusētu un lai visi redzētu, kas ir Krievija, ko tā dara".

"Krievijas teroristi atkal masveidā uzbruka Ukrainai ar raķetēm. Dažādas pilsētas: Kijiva, Dņipro, Krivijriha, Slovjanska, Kramatorska. Vairāk nekā 40 dažāda veida raķetes. Tika bojātas dzīvojamās ēkas, infrastruktūra un bērnu slimnīca," paziņoja Zelenskis.

Pēc viņa teiktā, iesaistīti visi dienesti, lai glābtu pēc iespējas vairāk cilvēku.

"Un visai pasaulei ir jāizmanto visa sava apņēmība, lai beidzot izbeigtu Krievijas triecienus. Putins nes tikai slepkavības. Tikai kopā mēs varam panākt patiesu mieru un drošību," pavēstīja Zelenskis.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu