Izraēla apgalvo, ka nogalinājusi vai ievainojusi 60% "Hamās" kaujinieku

LETA
Izraēlas armija Gazas joslā 4. februārī.
Izraēlas armija Gazas joslā 4. februārī. Foto: ISRAEL DEFENSE FORCES

Kopš Izraēlas un "Hamās" kara sākuma pagājušā gada 7. oktobrī iznīcināti vai ievainoti 60% "Hamās" kaujinieku, 10. jūlijā paziņojis Izraēlas aizsardzības ministrs Joavs Galants.

Galants ziņojumā par kara pirmajiem deviņiem mēnešiem uzsvēra, ka Izraēla ir apņēmības pilna sasniegt savus kara mērķus - izskaust "Hamās" un atbrīvot "Hamās" gūstā esošos izraēliešus.

Pērn 7.oktobrī "Hamās" Izraēlas dienvidos sarīkoja slaktiņu, nogalinot apmēram 1200 cilvēku un nolaupot vēl aptuveni 250. Reaģējot uz slaktiņu, Izraēla sāka plašu militāru ofensīvu Gazas joslā.

Galants uzslavēja Izraēlas karavīrus par to, ka viņi "savu darbu veic ar atdevi, pašaizliedzību un panākumiem", un sacīja, ka "sasniegumu ir daudz".

Izraēla ir sākusi jaunas ofensīvas Gazas pilsētā un ap Rafahu un Hānjūnīsu, vienlaikus uzturot kontaktus ar starptautiskajiem vidutājiem par nosacījumiem miera sarunām ar "Hamās".

"Mēs esam iznīcinājuši vai ievainojuši 60% "Hamās" teroristu" un likvidējuši lielāko daļu no palestīniešu grupējuma 24 bataljoniem, paziņoja Galants.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu