Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

Ukraina: Okupanti arvien vairāk sāk izmantot frontē toksiskas ķīmiskās vielas

Karš Ukrainā.
Karš Ukrainā. Foto: Evgeniy Maloletka

Krievija arvien biežāk izmanto bezpilota lidaparātus, lai kaujas laukā nomestu ļoti toksiskas ķīmiskās vielas, un šāda prakse ir kara noziegums, paziņojis Ukrainas izlūkdienests (HUR). Runa ir par tā dēvēto CS gāzi, kas var būt nāvējoša un mazākos daudzumos Krievijas uzbrukumos Ukrainā izmantota jau pērn.

Krievijas spēki izmanto bezpilota lidaparātus, lai nomestu tā sauktās RG-Vo granātas, kas satur indīgu vielu.

"Pašlaik frontes līnijā, it īpaši Zaporižjes reģionā [Ukrainas centrālajos austrumos] pie Ščerbaku apdzīvotās vietas, aizvien biežāk tiek fiksēti gadījumi, kad ienaidnieks izmanto indīgo gāzu munīciju," norādījis HUR.

Ukrainas Dezinformācijas apkarošanas centrs 16.aprīlī ziņoja, ka varas iestādes ir pārbaudījušas notriekto Irānā konstruēto dronu "Shahed", ko izmantoja Krievija, un identificējušas kapsulu ar koncentrētu hlorbenzilidēnmetalononitrila (CS) gāzi.

Šī viela ir aizliegta saskaņā ar Ķīmisko ieroču konvenciju, kuru Krievija ir parakstījusi.

HUR norādīja, ka CS gāze var būt nāvējoša, piebilstot, ka "jau ir bijuši nāves gadījumi Ukrainas aizstāvju vidū".

Neviena trešā puse pagaidām nav spējusi izmeklēt šīs apsūdzības pret Krieviju.

Pagājušajā gadā ASV un Apvienotā Karaliste apsūdzēja Krievijas ģenerāli Igoru Kirillovu par to, ka viņš vada vienību, kas ir daļēji atbildīga par ķīmisko vielu izmantošanu kaujas laukā Ukrainā. Konkrēti bija runa par hlorpikrīnu, kas pirmo reizi tika izmantots Pirmajā pasaules karā.

Londona un Vašingtona pērn noteica sankcijas pret Krievijas fiziskām un juridiskām personām, kas saistītas ar ķīmisko ieroču programmām.

Komentāri
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu