/nginx/o/2025/03/28/16742085t1ha04c.jpg)
Krievija joprojām ir lielākais drauds Eiropai - šis agresors ir jāierobežo un jāstiprina sabiedrības noturība, šodien Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā, uzrunājot klātesošos Eiropas Savienības (ES) parlamentu priekšsēdētāju konferencē, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS).
"Brutālais agresors vairāk nekā trīs gadus izvērš karu Ukrainā. Krievija ir mūsu kopējais ilgtermiņa apdraudējums. Tās paradumi nav mainījušies gadsimtiem. Mums ir jāattīsta aizsardzības spējas, sava militārā industrija un sabiedrības noturība," teica Mieriņa.
Viņa uzsvēra, ka sankciju spiediens ir jāturpina. Tāpat Saeimas priekšsēdētāja atzīmēja, ka ienaidnieks apdraud ne tikai mūsu fiziskās robežas, bet arī prātus. "Izglītots un kritiski domājošs eiropietis - tā ir mūsu atbilde, tā ir mūsu nākotne," uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja. "Apzināsimies tās briesmas, kas mums uzglūn, bet reizē arī to milzīgo spēku, kas slēpjas mūsu vienotībā un kopīgā darbībā. Rīkosimies jau šodien, lai būtu droši un spēcīgi rītdien," aicināja Mieriņa.
Saeimas priekšsēdētāja aicināja stiprināt Eiropas konkurētspēju, kā arī demokrātiju. Tāpat viņa atzīmēja, ka ES nākotni redzam caur tālāku paplašināšanos, uzsverot, ka tai jābūt nopelnos balstītai, taču vienlaikus Eiropas durvīm jāpaliek atvērtām ikvienai valstij, kas vēlas virzīties pretim tās vērtībām un idejām.
Latvijai, pirms 21 gada kļūstot par pilntiesīgu ES dalībvalsti, tas bija milzīgs sasniegums, pauda Mieriņa. "Joprojām iestāšanos ES uztveram kā drošības garantiju," sacīja viņa, aicinot stiprināt savstarpējo tirdzniecību un sabiedrību kontaktus.
Konferenci Budapeštā atklāja Ungārijas Nacionālās asamblejas priekšsēdētājs Lāslo Kevērs un Ungārijas Ministru prezidents Viktors Orbāns. Kā informē Saeimas Preses dienestā, vairumam konferences dalībnieku sašutumu izsauca Orbāna izteikumi, Ungārijas Ministru prezidentam pretnostatot atbalstu Ukrainai ar savai valstij nepieciešamajiem energoresursiem no Krievijas.
Savukārt Ukrainas Augstākas Radas spīkera Ruslana Stefančuka runas laikā ES dalībvalstu spīkeri cēlās kājās un pauda atbalstu un solidaritāti Ukrainai cīņā par savas valsts brīvību un neatkarību, atzīmē Saeimas preses dienests.
ES parlamentu priekšsēdētāju konference ir ikgadējs spīkeru forums viedokļu, informācijas un pieredzes apmaiņai. Tajā piedalās ES dalībvalstu parlamentu priekšsēdētāji, Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja, kā arī ES kandidātvalstu parlamentu priekšsēdētāji.