/nginx/o/2025/05/13/16840416t1ha451.jpg)
Latvijas vīriešu hokeja izlase otrdien Stokholmā pasaules čempionāta trešajā spēlē tiksies ar Slovēniju.
A apakšgrupas mačs "Avicii" arēnā Stokholmā sāksies plkst.17.20 pēc Latvijas laika, tiešraidē to translējot kanālam LTV7.
Latvijas izlase turnīru uzsāka ar 4:1 uzvaru pār Franciju, bet otrajā spēlē ar 1:7 piekāpās Kanādai.
Slovēnija ar 0:4 zaudēja Kanādai un ar 1:3 - Slovākijai.
Trīs spēlēs Zviedrijai A grupā ir deviņi punkti, divās spēlēs sešus punktus ir sakrājusi Kanāda, trīs mačos piecus punktus ir ieguvusi Somija un četrus - Slovākija.
Divās cīņās trīs punkti ir Latvijai, trīs mačos divus punktus ir izcīnījusi Austrija, bet divās spēlēs viens punkts ir Francijai, bet bez punktiem ir Slovēnija.
Vēl šodien Stokholmā plkst.21.20 cīnīsies Kanāda ar Franciju, bet Herningā B grupā plkst.17.20 tiksies Vācijas un Norvēģijas, bet plkst.21.20 - Ungārijas un Kazahstānas izlases. Spēles varēs vērot LTV7 kanālā un tīmekļa vietnē "lsm.lv/hokejs".
Pēdējoreiz Latvijas un Slovēnijas hokejisti tikās Milānas-Kortīnas d'Ampeco olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā 2024.gada augustā Rīgā, ar 4:2 uzvarot Latvijai. Arī 2023.gada pasaules čempionātā ar 3:2 uzvarēja Latvijas hokejisti.
Slovēnijas izlasē nespēlē tās lielākā zvaigzne Anže Kopitars.
Otrā grupā Herningā trīs spēlēs astoņi punkti ir Čehijai, septiņi punkti - Šveicei, bet sešus punktus sakrājušas ASV trīs un Vācija divās cīņās, divās spēlēs trīs punkti ir Kazahstānai, bet Norvēģija un Ungārija divos, bet Dānija trijos mačos ir bez punktiem.
16 komandas ir sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, aizvadot apļa turnīru. Katras grupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā spēlēs Lielbritānija un Itālija.
Pasaules čempionāts Dānijas pilsētā Herningā un Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā beigsies 25.maijā. Herningā notiks B grupas spēles un divi ceturtdaļfināla mači, bet Stokholma bez grupas mačiem rīkos arī divus ceturtdaļfināla dueļus, pusfināla spēles un cīņas par medaļām.
Pērn pasaules meistarsacīkstēs savā laukumā triumfēja čehi, kuri izšķirošajā mačā ar 2:0 pārspēja Šveici, bet bronzas medaļas izcīnīja Zviedrija, ar 4:2 pieveicot Kanādas valstsvienību. Latvijas valstsvienība ierindojās devītajā vietā, lai arī apakšgrupā izcīnīja četras uzvaras.