Rasisms pasaules futbolā jau ilgāku laiku ir bijusi problēma, bet šī gada 14. oktobrī, kad Eiropas Čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē savā starpā tikās Anglijas un Bulgārijas valstsvienības, tiesneši rasistisku fanu dēļ bija gatavi pat pārtraukt maču.

Anglijas izlase Eiropas čampionāta kvalifikācijas spēlē ar rezultātu 6:0 (2:0) viegli pārspēja Bulgārijas futbolistus, tiesa pēc šī mača galvenais diskusiju temats nebija Anglijas izlases lieliskais sniegums, bet gan Bulgārijas līdzjutēju rasistiskie izsaucieni un izdarības.

Mančesteras "City" zvaigznes Rahima Stērlinga un "Aston villa" aizsarga Tairona Mingsa virzienā spēles gaitā regulāri raidīti kliedzieni, kas atgādinājuši pērtiķu izsaucieniem raksturīgas skaņas. Daži no faniem pat atļāvušies parādīt nacistiska rakstura žestus.

Anglijas futbolisti bijuši gatavi pārtraukt spēli jau pirmajā puslaikā, kad aizsargs Mingss vērsās pie līnijtiesneša ar jautājumu "Vai tu šo dzirdi?" Jautājums tika attiecināts uz pērtiķu izsaucieniem. 

Anglijas komandas kapteinis Harijs Keins tiesnešiem draudējis ar visas komandas došanos uz ģērbtuvēm, ja nekas netiktu darīts lietas labā. Spēlē iestājās pārtraukums pat veselas sešas minūtes.

Stadiona ziņotājs mikrofonā uzrunāja skatītājus ar paziņojumu, ka spēle tiks pārtraukta vēlreiz vai apturēta vispār, ja nepieņemamā darbība turpinātos.

"Ņemot vērā, ka spēlei traucē rasistiskas darbības, tiesnesis ir licis noprast, ka spēli, iespējams, nāksies pārtraukt," skanējis paziņojums. "Rasisms nav tolerējams nekur, tāpēc, lūdzu, nešaubieties par to, ka spēle tiks pārtraukta, ja šādas darbības turpināsies."

Arī Bulgārijas kapteinis Ivelins Popovs puslaika pārtraukumā vienatnē vērsies pie tuvākajiem faniem, kuri izturējušies nepieņemami.

Pēc spēles Anglijas izlases uzbrucējs Markuss Rešfords slavēja pretinieku kapteini, uzsverot spēlētāja drosmi doties ar faniem runāt vienatnē.

Pēc spēles savu prieku par uzvaru neslēpa Rahims Stērlings, kurš vietnē "Twitter" reaģēja uz sekojošu Pjēra Morgana ierakstu: "Nav labāka veida, kā aizvērt rasistisko bulgāru fanu mutes, ja melnādainais angļu futbolists viņu komandu iznīcina ar savu pārāko talantu." 

Anglijas kapteinis, Keins pēc mača bija, iespējams visskarbākais.

"Rasisms nav pieņemams. Ceru, ka atbildīgajiem tiks piemēroti bargi sodi. Uzskatu, ka futbolu Bulgārijā būtu jāaizliedz. Neskatoties uz to, esmu lepns par to, cik vienoti puiši šajā spēlē bija. Palikām laukumā un aizvadījām lielisku spēli, ko, diemžēl, aizēnoja dažu indivīdu izdarības," savu viedokli pauda Keins.

Rasisms futbolā lielākā vai mazākā mērā, visticamākais, turpināsies arī nākotnē, bet šī spēle bija viens no lielākajiem rasisma skandāliem futbolā un tādam notikumam ir jāatstāj tikai un vienīgi pagātnē.

Video: Bulgārijas futbola izlases fani spēlē starp Bulgāriju un Angliju