Tāllēcējai Grīvai pasaules Universiādē Kazaņā astotā vieta (1)

Latvijas tāllēcēja Māra Grīva Kazaņā notiekošajā pasaules Universiādē pirmdien izcīnījusi astoto vietu.

Savā tālākajā lēcienā Grīva sasniedza 6,29 metru atzīmi. Finālā vairākas sportistes uzrādīja ļoti blīvus rezultātus - astoto vietu no ceturtās šķīra vien septiņi centimetri -, bet par uzvarētāju kļuva Darja Klišina no Krievijas, sasniedzot 6,90 metru atzīmi.

Kā ziņots, Latvijas airētāja Elza Gulbe Kazaņā svētdien izcīnīja bronzas godalgu vieniniekiem 2000 metru distancē, bet citiem airētājiem tik labus rezultātus nav izdevies sasniegt.

Airēšanā divniekiem Kārlis Bileskalns un Renārs Lasks gandarījuma braucienā cīnījās par iekļūšanu A finālā, taču četru pāru konkurencē ieņēma pēdējo vietu, tādējādi kvalificējoties vien B finālam, kurā pirmdien ierindojās pirmspēdējā - ceturtajā - vieta. Kopvērtējumā tādējādi Bileskalns un Lasks ieņēma desmito vietu.

Neolimpiskajā vieninieku distancē startēja Latvijas pārstāve Ludmila Ivanova, kura nedēļas nogalē gandarījumā braucienā kvalificējās pusfinālam, taču pēc tam arī nespēja iekļūt A finālā. Pirmdien B fināla sacensībās viņai pirmspēdējā - piektā - vieta, kas devusi 11. vietu kopvērtējumā.

Sieviešu pārairu divnieku sacensībās Vineta Moča un Madara Strautmane svētdien pusfinālā ierindojās pēdējā - sestajā - vietā, bet pirmdien B finālā ieņēma piekto vietu, kopvērtējumā ierindojoties 11. pozīcijā.

Tajā pašā laikā paukotājiem Artūram Markovam un Jurijam Sjanitai pirmdien sacensības beigušās jau pirmajās cīņās. Markovs gan zaudēja sīvā cīņā ar 14:15 Izraēlas pārstāvim Ido Herpem, kurš vēlāk spēja aizkļūt līdz astotdaļfinālam. Tikpat neveiksmīgi Kazaņā nostartējusi Olga Sislova, kurai arī zaudējums pirmajā kārtā.

Sacensības ne visai sekmīgas izvērtušās cīkstoņiem. Pirmajā kārtā zaudējumus piedzīvojis džudists Vadims Lando (svara kategorijā līdz 100 kilogramiem), bet Artūrs Ņikiforenko (virs 100 kilogramiem), Naumovs Artemijs (līdz 81 kilogramam) un Tomaševs Andrejs (līdz 90 kilogramiem) atzina pretinieku pārākumu astotdaļfinālu mačos.

Atstotdaļfinālā pirmdien starts bija paredzēta arī brīvā stila cīkstonei Karalīnai Tjapko (svara kategorijā līdz 52 kilogramiem).

Latvijas galda tenisa izlase pirmdien piedzīvojusi zaudējumu H apakšgrupā pret Bulgāriju ar 1-3, bet ar 3-1 uzvarējusi Apvienoto Arābu Emirātu komandu. Turpinājumā vēl paredzēta cīņa pret Tadžikistānas izlasi, cīnoties par iekļūšanu nākamajā kārtā.

Jūlija Koroļova tenisā sieviešu vienspēlēm uzvarēja pirmajā kārtā, bet otrajā pirmdien piedzīvoja zaudējumu pret amerikānieti Gabiju Dezimoni, un tādējādi viņai sacensības noslēgušās.

Tajā pašā laikā vieglatlētikas disciplīnās Mārtiņš Začests pirmdien pusfināla skrējienā 400 metru disciplīnā ieņēma astoto vietu, nekvalificējoties finālam. Savukārt finālā iekļuvis trīssoļlēcējs Pāvels Kovaļovs un 1500 metru skrējējs Dmitrijs Jurkevičs.

Kopumā sacensībās, kas ilgs līdz 17. jūlijam, plānojuši piedalīties 120 Latvijas sportisti 20 sporta veidos. Pasaules Universiādē 27 sporta veidos kopumā sacentīsies 10 442 sportisti - studenti.