O, 21.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgā ieklīdušais alnis pazudis no pieskatītāju redzesloka

LETA
Rīgā ieklīdušais alnis pazudis no pieskatītāju redzesloka
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Rīgā šodien ieklīdis alnis, kas, iespējams, jau atgriezies mežā un ir pazudis no to speciālistu redzesloka, kuriem tika uzdots alni mēģināt no pilsētas izdzīt.

Kā pastāstīja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis, Rīgā manītais alnis pašlaik ir nozudis no Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) un pārējo pašvaldības speciālistu redzesloka.

Vidauskis uzsvēra, ka speciālisti ieteikuši «alni likt mierā» - tā kā septembris un oktobris ir aļņu riesta laiks, tad tēviņi tajā cīnās savā starpā un izstumj no sava vidus vājākos.

«Tad tā gadās, ka izstumtie dzīvnieki meklē jaunas vietas, viņi apmaldās un var nonākt arī Rīgas mežos. Iedzīvotājiem nav jāuztraucas, jo Rīgas meži viņiem ir pārāk mazi un ar laiku aļņi sameklēs sev jaunas mājvietas un no pilsētas aizies. Jau 28.augustā tika reģistrēts gadījums, ka Rīgas teritorijā bija iemaldījies alnis,» pastāstīja pašvaldības pārstāvis.

Vidauskis pauda cerību, ka alnis patlaban ir pazudis, jo viņš ir atradis savas jaunās mājās, bet, ja viņš kaut kur parādās, tad dome aicina ziņot RPP, kas zinās, kā tālāk rīkoties.

«Pēc speciālistu sniegtās informācijas, aļņi nav bīstami cilvēkiem, viņi parasti neizrāda agresivitāti un bēg no cilvēkiem, bet, respektējot viņu lielos izmērus, noteikti nevajag viņam iet klāt un vajag atcerēties, ka tas tomēr ir meža dzīvnieks. Mednieki iesaka alni likt mierā un mēģināt pagaidīt, kad viņš pat atgriežas mežā,» pastāstīja Vidauskis.

Kā liecina ieraksti sociālajos tīklos, alnis šodien manīts Purvciemā, piemēram, pastaigājoties pa kāda lielveikala stāvlaukumu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu