Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Tiesa piespriež bargus sodus Fokina un Levina slepkavības lietā

BNS
Tiesa piespriež bargus sodus Fokina un Levina slepkavības lietā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFI/Normunds Mežiņš

Rīgas apgabaltiesa otrdien tā dēvētajā Fokina un Levina slepkavību lietā vienam apsūdzētajam piesprieda mūža ieslodzījumu, savukārt pārējiem — piecu līdz 20 gadu ieslodzījumu.

Mūža ieslodzījumu tiesa piesprieda bandītismā un vairākās, tostarp Rīgas Veterinārās pārvaldes priekšnieka Artūra Fokina, slepkavībās apsūdzētajiem Sergejam Kivliņam. Šajos pašos nodarījumos apsūdzētajam Vilim Sprudzānam piespriests 20 gadu cietumsods, lai gan prokurors arī viņu lūdza sodīt ar mūža ieslodzījumu.

Sprudzānam piemērota policijas kontrole uz trim gadiem.

Bandītismā un slepkavībās apsūdzētajam Ruslanam Maļcevam tiesa piesprieda 16 gadu brīvības atņemšanu un pēc sodas izciešanas piemēroja policijas kontroli uz trim gadiem.

Vairākās slepkavībās, laupīšanās un neatļautā ieroču glabāšanā apsūdzētajam Vasīlijam Burlakovam tiesa piesprieda 17 gadu brīvības atņemšanu un triju gadu policijas kontroli pēc sodas izciešanas. Savukārt neatļautā ieroču glabāšanā un slepkavības mēģinājumā apsūdzēto Vladimiru Kostinu tiesa sodīja ar 10 gadu cietumsodu un policijas kontroli uz vienu gadu pēc sodas izciešanas.

Organizētās noziedzības un korupcijas apkarošanas biroja bijušā priekšnieka vietnieka Vsevoloda Levina dēla Vladislava slepkavības atbalstīšanā apsūdzēto Viktoriju Maliginu tiesa sodīja ar pieciem gadiem cietumsoda, nosakot policijas kontroli uz diviem gadiem.

Kivliņam, Sprudzānam, Maļcevam, Burlakovam un Kostinam piemērota arī mantas konfiskācija.

Visiem tiesājamajiem būs jāatlīdzina 32 600 latu civilprasības, kā arī katram jāsedz advokātu sniegto pakalpojumu izmaksas vairāk nekā 500 latu vērtībā.

Burlakovu, Kivliņu un Sprudzānu tiesa attaisnoja apsūdzībā par Ivo Broka slepkavību, uzskatot viņu vainu par nepierādītu. Šī epizode izdalīta atsevišķi no krimināllietas un nosūtīta atpakaļ prokuratūrai papildizmeklēšanai. Tiesa norādīja, ka «jau Broka tēvs šaubījās par šo apsūdzēto vainu, jo uzskatīja, ka dēls nogalināts biznesa darījumu dēļ». Tāpat pierādījumi šajā epizodē iegūti, pārkāpjot likumu.

Tiesa attaisnoja Burlakovu arī savas tobrīd nepilngadīgās draudzenes Maliginas kūdīšanā izdarīt noziegumu, jo tiesa uzskatīja, ka tieši meitene bijusi dzīvokļa apzagšanas iniciatore.

Savukārt apsūdzībās par Fokina un Levina noslepkavošanu tiesa atzina apsūdzēto vainu. Tiesa arī norādīja, ka netic Burlakova apgalvojumiem par to, ka viņš uz Levinu izšāvis nejauši.

Pēc speciālistu domām, visi tiesājamie noziegumu izdarīšanas laikā apzinājās savu darbību sekas un arī šobrīd ir pieskaitāmi. Tomēr Kivliņam, Sprudzānam un Kostinam konstatētas personības izmaiņas, taču ar psihiskām slimībām viņi neslimo.

Par vainu mīkstinošiem apstākļiem tiesa uzskatīja dažu tiesājamo atzīšanos, taču par vainu pastiprinošiem apstākļiem norādīja vardarbību pret bērnu un īpašu nežēlību noziegumu izdarīšanā. Par Kivliņa un Burlakova vainu pastiprinošu apstākli tiesa uzskatīja sprāgstvielu pielietošanu, bet Maļceva vainu pastiprināja fakts, ka viņš nozieguma izdarīšanas brīdī bija alkohola reibumā.

Prokurors Jurijs Stepanovs pēc sprieduma pasludināšanas žurnālistiem nevēlējās komentēt iespēju pārsūdzēt spriedumu, taču tiesājamo advokāti pieļāva, ka spriedumu varētu pārsūdzēt.

Tiesu debatēs prokurors uzsvēra, ka tiesājamie ir sabiedrībai ļoti bīstami un viņi bieži maina savas iepriekš sniegtās liecības. Prokurors norādīja, ka katra vaina ir pierādīta pilnībā, un uzsvēra, ka tiesājamajiem bijis «tik daudz ieroču, ka pietiktu mazai armijai», kā arī viņi veiksmīgi slēpuši noziegumu pēdas. Viņš uzsvēra, ka gandrīz visi tiesājamie ir iepriekš sodīti un «ir patiešām ļoti bīstami apkārtējiem».

Savukārt Levins tiesas sēdē notikušajā vainoja Maliginu, norādot, ka «jaunā meitene ietekmēja savu draugu Burlakovu, kurš bija tikai nozieguma izdarīšanas ierocis. Viņa ar savu stipro raksturu un seksuālo pievilcību ietekmēja pārējo bandu un, ja policija nebūtu viņu apturējusi, būtu kļuvusi par bruņotās bandas locekli».

Levins tiesas sēdē lūdza tiesu «saprast tiesājamo bīstamību sabiedrībai. Jo ātrāk viņi iznāks no cietuma, jo ātrāk visi šeit klātesošie nokļūs nāves briesmās».

Vērienīgajā krimināllietā seši tiesājamie apsūdzēti par četrām slepkavībām, diviem slepkavības mēģinājumiem un smagu miesas bojājumu nodarīšanu, to vidū arī Levina dēla Vladislava un Rīgas Veterinārās pārvaldes priekšnieka Fokina slepkavībās. Viņi apsūdzēti arī par četrām bruņotām laupīšanām, diviem sprādzieniem un 13 dzīvokļu zādzībām.

Lietas izskatīšanā bija vairāk nekā septiņu mēnešu pārtraukums. To sāka skatīt pērn maijā, bet pēc dažiem mēnešiem pārtrauca, jo tiesājamie sāka slimot.

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu