ĀCM piecu dienu laikā atklāj vēl 11 meža cūkām

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) pēdējo piecu dienu laikā ir atklāts vēl 11 meža cūkām Ziemeļvidzemē un Latgalē, liecina informācija Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) mājaslapā.

Tajā teikts, ka laikā 26.līdz 30.decembrim PVD ir konstatējis 11 jaunus ĀCM saslimšanas gadījumus meža cūkām, tostarp piecām meža cūkām Valkas novada Ērģemes pagastā, trijām meža cūkām Burtnieku novada Rencēnu pagastā un trijām meža cūkām Krāslavas novada Kombuļu pagastā.

Līdz ar to ĀCM līdz šim kopumā Latvijā ir konstatēts 210 meža cūkām 34 pagastos un 13 skartajos novados. Savukārt mājas cūkām ĀCM pēdējo reizi konstatēts 17.septembrī.

ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. ĀCM nav bīstams cilvēkiem.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Uz augšu