Ventspils mērs Aivars Lembergs no Vācijas laikraksta «Frankfurter Allgemeine Zeitung» vēlas piedzīt vienu miljonu eiro (702 804 latu) kā morālo kompensāciju par, viņaprāt, apmelojošo publikāciju.

Ventspils mērs šodien žurnālistiem pauda viedokli, ka 23. maijā publicētajā rakstā «Ventspils oligarhs. Latviešu ostas pilsētas mērs valda ar draudiem, naudu un solījumiem» sniegtā informācija ir nepatiesa un apmelojoša.

«Tādas muļķības, kas minētas šajā rakstā, pat «Diena» neraksta,» izteicās Lembergs.

Viņš atzina, ka gaidāmais tiesas process ar Vācijas laikrakstu būs dārgs, jo plānots iesaistīt Vācijas juristus, kuri specializējas šādās lietās. Tomēr Lembergs norādīja, ka materiālais stāvoklis viņam atļauj aizstāvēt sevi tiesās gan pret šādiem rakstiem, gan tiesāties ar valsts iestādēm.

Raksta autors Roberts von Lucijs aģentūrai LETA norādīja, ka ir informējis laikraksta redakciju par Lemberga pausto vēlmi tiesāties, bet oficiāla prasība vēl nav saņemta.

Pagaidām viņš nevēlējās sniegt sīkākus komentārus par savā rakstā minētajiem datiem un izmantotajiem informācijas avotiem, tikai pauda savu pārliecību, ka tiesas procesa gadījumā Ventspils mērs neuzvarētu.

Kā ziņots, Lembergs jau tiesājas ar Ģenerālprokuratūru saistībā ar tiesiskās palīdzības lūgumā Šveicei minēto informāciju.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp