O 24.11.2020.

Pirms diviem gadiem Gulbis mēģinājis iestāties Policijas akadēmijā

Izglītību apliecinošu dokumentu trūkuma dēļ pirms diviem gadiem vairākos noziegumos apsūdzētais Edgars Gulbis nav uzņemts Latvijas Policijas akadēmijā, piektdien ziņoja telekompānija LNT.

2005. gadā arī atklājies, ka viņš nav beidzis Rīgas Galdniecības arodvidusskolu.

Kā Latvijas Policijas akadēmijā noskaidrojusi telekompānija, pirms diviem gadiem Gulbis vēlējies neklātienē iegūt bakalaura grādu publiskajās tiesībās. Taču viņš nav varējis uzrādīt atestāta sekmju lapu.

Akadēmijas darbinieki nolēmuši izrādīt pretimnākšanu un paši pārliecināties par vidējās izglītības atestātu. Izglītības un zinātnes ministrijas reģistros Gulbja vārds parādījies saistībā ar Rīgas Galdniecības arodvidusskolu, kura 2005. gada maijā Latvijas Policijas akadēmiju informējusi, ka Gulbis skolu nav pabeidzis.

Kā informē LNT, Zemessardzē Gulbis iestājies 1991. gadā. Toreiz par personālu atbildīgs bijis vēlākais Militārās pretizlūkošanas dienesta priekšnieks Gunārs Kandis. Viņš telekompānijai atzina, ka bijis atbildīgs par personālsastāvu, taču fiziski nav varējis pārbaudīt visus 17 000 lietu.

Kā ziņots, patlaban pret Gulbi ir sākti četri kriminālprocesi. Policija uzsver, ka pret Gulbi sākto kriminālprocesu un saistībā ar dažādiem viņa iesniegumiem sākto procesu skaits ir lielākais, kāds jebkad sākts saistībā ar vienas personas darbībām.

Aktuālākās ziņas