Policistu piekāvušie briti līdz oktobrim uz brīvām kājām

Londona

FOTO: AFI

Rīgas apgabaltiesa ceturtdien lēma atlikt policijas sūdzības par apcietinājuma nepiemērošanu Lielbritānijas pilsoņiem, kas Rīgā piekāva pašvaldības policistu, izskatīšanu. To plānots izskatīt vien pēc trim mēnešiem jeb 1. oktobrī.

Lai gan briti, kas 14. jūnijā piekāva tiesībsargu, pārkāpuši vienu no piemērotajiem drošības līdzekļiem (nav samaksāta 8000 latu lielā drošības nauda), tiesa ceturtdien lēma, ka vajadzīgi trīs mēneši, lai abiem brašuļiem nosūtītu ziņu uz Angliju, ka policija nav mierā ar to, ka viņi nav apcietināti.

Kā portālam «Apollo» pastāstīja apgabaltiesas priekšsēdētāja sekretārs Ilvars Tomsons, tiesnesis Guntars Stūris sēdi nolēmis atlikt, kamēr Latvija ar Tieslietu ministrijas starpniecību nedarīs zināmu britiem par šādas sūdzības izskatīšanu. Kā paskaidroja tiesā, trīs mēneši uzskatāmi par salīdzinošu īsu laika posmu, lai sagatavotu vajadzīgos dokumentus britu brīdināšanai.

Abiem aizturētajiem piemēroti divi drošības līdzekļi — sūtījuma saņemšanas adreses paziņošana, kā arī katram jāsamaksā 8000 latu liela drošības nauda. Nauda bija jāsamaksā līdz pagājušās trešdienas vakaram, taču tas nav izdarīts.

Tikai pēc tam, kad tiesa būs lēmusi par apcietinājuma nepieciešamību abiem tūristiem, viņus izsludinās starptautiskajā meklēšanā, lai arestētu.

Ja tiesa lēmusi tikai oktobrī skatīt policijas sūdzību, nav zināms, kad tiks izlemts par sodu britiem.

Jau vēstīts, ka jūnija vidū divi Lielbritānijas pilsoņi dienas laikā uzbruka Rīgas pašvaldības policistam.


Uz augšu