Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Zvērkope Velga Vītola darbu Līgatnes takās atsāks 1.februārī

FOTO: TVNET

Pazīstamā zvērkope Velga Vītola piektdien, 1.februārī, atsāks darbu ar Līgatnes dabas taku dzīvniekiem, pavēstīja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Rita Jakovļeva.

Vītolas pienākumos ietilps zvēru kopšana un labturība, Līgatnes dabas taku popularizēšana, kā arī apmeklētāju izglītošana par dzīvniekiem un dabu, informēja Jakovļeva.

Iepriekš, atbildot uz jautājumu par agrāk DAP paustajām bažām, ka Vītola raida nepareizus signālus sabiedrībai par cilvēka attiecībām ar meža zvēriem, Jakovļeva apgalvoja, ka šādu bažu vairs nav, jo šis jautājums jau iepriekš ir pārrunāts.

DAP ģenerāldirektors Jānis Strautnieks iepriekš aicināja Latvijas mediju pārstāvjus savos rakstos un raidījumos censties neizplatīt foto un videomateriālus, kuros attēlots cilvēku un pieaugušu plēsīgu dzīvnieku tiešs kontakts. «Šādu materiālu publiskošana var radīt maldīgu priekšstatu par plēsīgo dzīvnieku dabu un instinktiem,» brīdināja Strautnieks. Iepriekš vides ministrs Edmunds Sprūdžs pārmeta Vītolai lāču bučošanu.

DAP pērn 15.decembrī pārņēma Līgatnes dabas taku dzīvnieku aprūpi un uzturēšanu, ko līdz šim veica Gaujas Nacionālā parka fonds. Tādējādi fondā strādājušie dzīvnieku kopēji palika bez darba. Sabiedrībā sašutumu izraisīja fakts, ka darbu varētu zaudēt arī pazīstamā zvērkope Vītola.