Nākamgad iedzīvotājiem tarifi par elektroenerģiju nepalielināsies

Skats uz AS «Latvenergo» Pļaviņu hidroelektrostaciju.

FOTO: Lita Krone/LETA

Valsts prezidents Valdis Zatlers piektdien sarunā ar «Latvenergo» pārstāvjiem uzzināja, ka 2010.gadā tarifi iedzīvotājiem par elektroenerģiju nepalielināsies, portālam «Apollo» pavēstīja Valsts prezidenta preses dienestā. 

Valsts prezidents interesējās arī par elektroenerģijas tarifu veidošanos un plānotajām cenām, kas ir aktuāls jautājums ikvienam Latvijas iedzīvotājam. «Latvenergo» pārstāvji apstiprināja Valsts prezidentam, ka 2010.gadā tarifi iedzīvotājiem par elektroenerģiju nepalielināsies. Vienlaicīgi tika atzīmēts, ka ar š.g. 1.novembri uzņēmums plāno piešķirt bezmaksas 500 kilovatstundu katrai no 100 000 Latvijas maznodrošināto iedzīvotāju mājsaimniecībām. Palīdzība paredzēta izlietošanai šīs ziemas laikā, un pašvaldības noteiks, kurām maznodrošinātajām ģimenēm šāda palīdzība ir nepieciešama.

Tikšanās laikā ar «Latvenergo» valdes priekšsēdētāju Kārli Miķelsonu un uzņēmuma valdes locekļiem Uldi Barissu, Arni Kurgu un Aigaru Meļko Valsts prezidents tika iepazīstināts ar «Latvenergo» darba rezultātiem un nākotnes prioritātēm. Sarunā tika atzīmēta nepieciešamība pēc iespējas ātrāk izveidot vienotu Baltijas elektroenerģijas tirgu, jo Latvija šobrīd ir vienīgā no trijām valstīm, kas darbojas brīva tirgus apstākļos. Tas ļautu uzņēmumam izvērst darbību arī kaimiņvalstu tirgos, īpaši pēc Ignalinas atomelektrostacijas slēgšanas Lietuvā.

Kā viens no galvenajiem izaicinājumiem elektroenerģijas jomā tika minēta bāzes jaudu deficīta samazināšana Latvijā, tāpēc Valsts prezidents ar A/S «Latvenergo» pārstāvjiem pārrunāja arī jaudu palielināšanas iespējas nākotnē. Kā galvenie risinājumi šim jautājumam nākotnē tika minēti Rīgas 2.termoelektrostacijas (TEC-2) tālāka modernizācija, Kurzemes ogļu stacijas attīstības veicināšana, neizslēdzot arī mazāku - atjaunojamo energoresursu - projektu attīstīšanu, tajā skaitā nelielu koģenerācijas staciju būvi.

Uz augšu