S 28.11.2020.

Lāču mājas būvniecība Līgatnē tiks pabeigta novembra vidū

FOTO: LETA

Lāču mājas būvniecība Līgatnes dabas takās tiks pabeigta novembra vidū. Iepriekš būvniecību tika plānots pabeigt oktobrī, nformēja Gaujas nacionālā parka fondā.

Ņemot vērā sākotnējo, īso būvniecības termiņu, taču vienlaikus sarežģīto projektu, kad būvniecības gaitā jāievēro būvniekiem neierastu un jaunu risinājumu realizēšana, būvkompānija "Konsors" pagarinājusi būvniecības termiņu līdz šā gada 15.novembrim.

Pašlaik būvei ir uzliktas spāres, savukārt jau tuvākajās dienās tiks montēts jumts. Sarežģītākās un laikietilpīgākās būves daļas - metāla elementi (restes, lūkas, durvis) - ir īpaši pasūtītas. Metāla detaļu apstrādes process - karstā cinkošana - ir nepakļāvīgs lielgabarīta izstrādājumiem, tāpēc darbs vairakkārt jāpārstrādā, lai nonāktu pie vēlamā galarezultāta.

Tā kā lāču mājas projekts un būvniecība notiek rekorda cienīgos ātrumos, sadarbības partneri laicīgi nav brīdināti par to, ka noteiktā datumā jābūt izgatavotām konkrētām detaļām, tādēļ būvniekiem jāmēģina vienoties, lai lāču mājas elementus izgatavotu "ārpus rindas".

"Lāču mājas būvniecības procesā tiek ņemti vērā maksimāli drošības apsvērumi un savvaļas dzīvnieku labturības prasības, nodrošinot lāčiem komfortablu dzīvošanu līdz pastaigu laukuma izbūvei. Mājā ir ne vien apmeklētājiem redzamais restotais āra pastaigu laukums, kas ir zem jumta, bet arī iekšējais pastaigu laukums zem klajas debess ar smilšu un ūdens baseiniem. Kopā ar celtniekiem Līgatnes dabas taku speciālisti ir vienojušies par uzlabojumiem projektā, lai nodrošinātu bezkontakta dzīvnieku barošanu, iespējas droši dzīvniekus izolēt, ja tiem nepieciešama medicīniskā aprūpe un citos gadījumos, kā arī paredzējuši vairākus drošības risinājumus, izslēdzot iespējas apdraudēt gan cilvēkus, gan pašus mājas iemītniekus, līdz ar to šī būve būs viena no modernākajām šāda veida būvēm Baltijā,» informē Līgatnes dabas taku vadītāja Sigita Šulca.

Lāčus uz Līgatnes dabas takām pārvedīs, kad speciālisti būs novērtējuši lāču uzvedību un veselības stāvokli un noteikuši atbilstošu laiku dzīvnieku pārvešanai.

Līgatnes dabas takās jaunās lāču mājas būvniecība tika sākta septembrī.

Redaktors iesaka