Aicina radīt bērnus, nebaidoties no tīģera gadā dzimušo nevaldāmības

CC Licence

FOTO: http://www.flickr.com/photos/robenjoyce/

Bažījoties par aizvien sliktākiem dzimstības rādītājiem, Taivānas varasiestādes mudina pārus neļauties tradicionālajam uzskatam, ka tīģera gadā dzimušie ir pārāk nevaldāmi, un neatteikties no ģimenes pieauguma jau šogad.

Taivānas iekšlietu ministra vietnieks Čiens Tailans «ir nobažījies par šī gada dzimstības rādītājiem un aicina sabiedrību nepakļauties māņticībai, stāties laulībā un radīt bērnus», sacīja viņa pārstāvis.

Atbilstoši varasiestāžu datiem, šā gada pirmajos četros mēnešos Taivānā pasaulē nākuši tikai 57 088 mazuļi, kas ir par 5000 mazāk nekā pērn.

Eksperti to skaidro ar faktu, ka šis ir tīģera gads, kas saskaņā arī ķīniešu kalendāru ir viens no niknākajiem gadiem.

Ievērojot šo uzskatu, daudzi ķīnieši arī tic, ka par vedējiem nevajadzētu izraudzīties tīģera gadā dzimušos, jo viņiem joprojām piemītot dzīvnieciski instinkti un viņi nesot nelaimi.

1998.gadā, kas arī bija tīģera gads, Taivānā piedzima 271 450 mazuļi, kas ir par 54 500 mazāk nekā gadu iepriekš.

Taivānā ir viens no zemākajiem dzimstības rādītājiem pasaulē, kas tieši ietekmē daudzas jomas - sākot no izglītības līdz pat veselības aprūpei.

Pērn bija 8,29 jaundzimušie uz 1000 iedzīvotājiem. Salīdzinājumam - vidējais rādītājs pasaulē, atbilstoši ANO datiem, aizvadītājā gadā bija 20 jaundzimušie uz 1000 iedzīvotājiem.

Aizvien sarūk arī salā noslēgto laulību skaits - 2009.gadā sasniegts rekordzems rādītājs, kad svinīgo solījumu nodeva 117 000 pāru.

Uz augšu