S 5.12.2020.

Līgatnes dabas takas atkal atvērtas apmeklētājiem

FOTO: LETA

Pieņems lēmums no šodienas apmeklētājiem atvērt Līgatnes dabas takas, pastāstīja Gaujas nacionālā parka fonda valdes priekšsēdētāja Baiba Pavloviča.

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad eksperti novērtēja īstenotos drošības apstākļu uzlabojumus un papildus pārbaudīja dzīvnieku iežogojumus.

Līgatnes dabas takas būs pieejamas darbdienās no plkst.9 līdz 18, bet sestdienās un svētdienās, kā arī svētku dienās - no plkst.9 līdz 19. Līdzīgi darba laiki ir arī Gūtmaņalas apmeklētāju centram un Zvārtes ieža apmeklētāju centram. Līgatnes pārceltuves darba laiks ir no plkst.8 līdz 19.

Līgatnes dabas takas apmeklētājiem bija slēgtas kopš 22.aprīļa, kad lācenei Madei jau otro reizi izdevās izkļūt no voljera, kur viņa mitinājās kopā ar lāču puikām Miku un Puiku.

Pēc vairāku dienu neveiksmīgiem mēģinājumiem atgriezt viņu voljerā 24.aprīļa vakarā tika pieņemts lēmums Madi nošaut. Līgatnes dabas taku lāču voljerā izveidojās sarežģīta situācija - palikuši bez lācenes Mades, lāči Mikus un Puika mēģināja izmantot voljera slikto stāvokli, atstāt nožogoto teritoriju un izkļūt brīvībā.

1.maijā, izvērtējot visas iespējas, iesaistītie dienesti nolēma, ka lāču puikas tiks pārvesti uz Ķekavas novadā esošo dzīvnieku patversmi «Mežavairogi», kas lāčiem kļūs par pagaidu mājvietu.

Līgatnes dabas takās līdzšinējais abu lāču iežogojums tiks demontēts. Pašlaik veikta vietas topogrāfiskā uzmērīšana un kad topogrāfiskais plāns būs gatavs, tiks sākta jauna lāču iežogojuma projektēšana.

Lāči Līgatnē atgriezīsies tad, kad tiks uzbūvēta droša un lāčiem piemērota vieta. Aptuvens termiņš, kad lāču iežogojums būs gatavs, būs zināms pēc iežogojuma projekta izstrādes. Iepriekš izskanēja, ka jaunais iežogojums varētu būt gatavs šī gada rudenī.

Par Līgatnes dabas taku lācenes Mades nošaušanu Cēsu policijas iecirknī sākts kriminālprocess. 22.aprīlī Cēsu iecirknī reģistrēts pārbaudes materiāls par lācenes Mades izbēgšanas faktu no voljera Līgatnes dabas takās. 8.maijā policijā saņemts iesniegums, kurā minēti vairāki apstākļi, kas norāda uz iespējamām noziedzīga nodarījuma pazīmēm saistībā ar lācenes Mades nošaušanu.

Saņemtais iesniegums pievienots sākotnējam pārbaudes materiālam, un, izvērtējot materiālus to kopumā, 9.maijā pieņemts lēmums par kriminālprocesa sākšanu pēc Krimināllikuma 19.nodaļas par noziedzīgu nodarījumu tautsaimniecībā.

Redaktors iesaka