O 1.12.2020.

Noslēdzies «Double Faced Eels» «Ļauj man būt» remiksa konkurss

FOTO: Publicitātes foto.

Ar patīkami kvantitatīvu un kvalitatīvu DJ un fanu atsaucību no 5. novembra – 24. novembrim risinājās apvienības «Double Faced Eels» konkurss par skaņdarba «Ļauj man būt» labāko remiksa versiju. Kopumā tika iesūtītas 38 dziesmu versijas, kas izcēlās gan ar savām aranžējuma variācijām, gan ar stila un «garšas» izjūtu.

Ko par to saka pati grupa: «Pirmkārt jau paldies māksliniekiem un elektroniskās mūzikas pavēlniekiem, par uzdrīkstēšanos, mēģināt paveikt interesanto, jo balāde nav tas vienkāršākais uzdevums, ko aranžēt vai remiksēt. Patiesībā var tikai pozitīvi pabrīnīties, kādas vien muzikālās variācijas un idejas mūsdienās nav cilvēkiem galvās. Liekas, ka stilam tiešām nav nozīmes... visu izšķir dziesma «Ļauj man būt».

Un tieši tāpēc ir noskaidroti, gan interesantākie, gan labākie remiksa autori. Tādi kopskaitā ir trīs, jo noteikt tikai vienu uzvarētāju būtu nežēlīgi:

  • Labākā klubu versija - Andris Lazdāns (Andy Bassland Remix) (Ļauj man būt),
  • Labākā rock versija - Artūrs Strautiņš (Ļauj man būt),
  • Welcome to the Africa - Iļja Rjutkinens (Ļauj man būt),
  • Īpašā simpātijas balva no grupas ģitārista Reiņa Straumes pienākas Kalvim Graudam.

Savu komentāru sniedz arī mūzikas eksperts un DJ ShahS Kaspars Zaviļeiskis: 

«Iļjas Rjutkinensa remikss – Ļoti oriģināls piegājiens rokgrupas dziesmas remiksēšanai. Austrumnieciski afrikāniskās noskaņas pārsteidz nesagatavotu, taču pietrūkst asuma. Un arī rodas jautājums – kur tad šo remiksu īsti likt? Klubu dīdžeji tāpat to diez vai spēlēs...

Artūra Strautiņa remikss – Šo par remiksu pagrūti nosaukt, drīzāk līdzinās kaverversijai. Vismaz tā to uztvertu potenciālie klausītāji. Skanējums pārdomāts, taču pietrūkst rozīnītes – pārāk paredzami.

Kalvja Grauda remiks – Šis jau ir klasisks piegājiens rokdziesmu klubu remiksiem. Ieskrējiena bīts dīdžejmiksa veikšanai, vokāla pievienošanās, kāpinājums... Prasītos gan nedaudz smagāku bītu, bet kopumā izklausās interesanti.

Andra Lazdāna remikss – Šis ievadā vairāk izklausās pēc radio domāta remiksa, taču turpinājums jau ir izmantojams arī klubos. Diezgan tipiski fabrikas sintezatortembri, bet viss veiksmīgi ieturēts trance stilistikā. Arī bīts labs. Laikam jau veiksmīgākais no finālistiem!»

Apsveicam uzvarētājus!

Uzvarētāji ir ne tikai piedalījušies apvienības Double Faced Eels vēstures veidošanā, bet tiks pie patīkamām specbalvām, ko sarūpējusi pati grupa – apvienības jaunākā albuma «Vēl patiesāk» un t krekla.

Paldies visiem, kas piedalījās un lai Jums salds miegs!

Redaktors iesaka