Neatrod nekā aizdomīga ne Šķēles tēriņos, ne Lemberga pulksteņa lietā

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Atbildīgās iestādes nav atradušas nekādus formālus pārkāpumus ne saistībā ar ekspolitiķa Andra Šķēles pagājušā gada nogales tēriņiem, ne saistībā ar Ventspils mēra Aivara Lemberga televīzijā demonstrēto rokaspulksteni, kas izskatījies pēc 100 000 latu vērta «Patek Philippe» hronogrāfa ar mūžīgo kalendāru, vēsta portāls «Pietiek».

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbaudīja Šķēles valsts amatpersonas deklarāciju, no kuras izrietēja, ka pagājušā gada novembrī un decembrī viņš iztērējis aptuveni 163 000 latu jeb vidēji 2800 latus dienā.

Saskaņā ar likumdošanu Šķēlem būtu bijis jāuzrāda jebkurš darījums, kas pārsniedzis 4000 latu robežu, taču tādi deklarācijā nebija uzrādīti. Ņemot vērā, ka grūti iedomāties situāciju, kad amatpersona katru dienu divu mēnešu laikā iztērē summu, kas tuvojas, bet nesasniedz minimālajai uzrādāmā darījuma robežai, KNAB tika aicināts savas kompetences ietvaros veikt pārbaudi, vai amatpersona nav pārkāpusi valsts amatpersonām uzliktos ierobežojumus.

Savukārt Valsts ieņēmumu dienests (VID) bija ieinteresējies par informāciju, ka Lembergs varētu nebūt deklarējis viņam televīzijas tiešraidē 26.maijā uz rokas redzamo rokas pulksteni, kas izskatījās pēc vismaz 100 000 latu vērta «Patek Philippe» hronogrāfa ar mūžīgo kalendāru. Šādas cenas pulksteņa iegādes darījums Lemberga amatpersonas deklarācijās pēdējos gados nav minēts, līdz ar to tika lūgts pārbaudīt aizdomas, ka Ventspils mērs savā amatpersonas deklarācijā nav uzrādījis informāciju, kas saskaņā ar pastāvošo likumdošanu ir obligāti uzrādāma.

VID Finanšu policijas pārvaldes Izmeklēšanas daļas vecākais izmeklētājs Jānis Mackevičs atbildes vēstulē ortālu informējis, ka «materiāls par Lemberga iespējamo nepatiesu ziņu norādīšanu savās amatpersonu deklarācijās attiecībā par «Patek Philippe» markas rokas pulksteni izskatīts un pieņemts lēmums nesākt par šiem faktiem kriminālprocesu», jo finanšu policistu skatījumā nav noticis noziedzīgs nodarījums. Finanšu policija nav sniegusi sīkākus skaidrojumus šajā jautājumā.

Savukārt saistībā ar Šķēles regulārajiem izdevumiem KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāja Juta Strīķe atbildes vēstulē portālu informējusi, ka biroja veiktās pārbaudes rezultātā «netika iegūti pierādījumi, kas liecinātu, ka Šķēle būtu pārkāpis likuma «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» valsts amatpersonai noteiktos ierobežojumus un aizliegumus».

Uz augšu