«Eurostat»: Latvijai ceturksnī bijusi straujākā izaugsme ES

FOTO: Apollo, R.Oliņš

Arī saskaņā ar jaunākajām aplēsēm Latvijas ekonomika 2012.gada ceturtajā ceturksnī uzrādījusi straujāko izaugsmi no visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm gan ceturkšņa, gan gada salīdzinājumā, teikts ES statistikas biroja «Eurostat» paziņojumā.

Latvijas ekonomiskās izaugsmes rezultāts nav ticis koriģēts salīdzinājumā ar februārī publiskotajām pirmajām aplēsēm.

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu, palielinājās par 5,7%.

Otra straujākā ekonomiskā izaugsme gada salīdzinājumā bijusi Igaunijā - par 3,4%, bet Lietuva ierindojas trešajā vietā ar 3% pieaugumu.

Arī Igaunijas ekonomiskās izaugsmes rezultāts saglabāts nemainīgs, bet Lietuvas rezultāts samazināts no 3,1%.

Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu ES ekonomika 2012.gada pēdējā ceturksnī samazinājās par 0,6%, bet eirozonā - par 0,9%, kas atbilst pirmajām aplēsēm.

Savukārt salīdzinājumā ar trešo ceturksni ES ekonomika ceturtajā ceturksnī saruka par 0,5%, bet eirozona piedzīvoja lejupslīdi 0,6% apmērā, un arī šie rezultāti atbilst februāra aplēsēm.

Arī ceturkšņa salīdzinājumā straujākā ekonomiskā izaugsme reģistrēta Latvijā - par 1,3%, kam seko Igaunija ar 0,9%. Latvijas un Igaunijas rezultāti nav tikuši koriģēti.

Savukārt Lietuvas izaugsmes rezultāts ceturkšņa salīdzinājumā samazināts no 1% līdz 0,7%, kas Lietuvai nodrošina trešo straujāko izaugsmi ES.

Uz augšu