Taizemes klasiskā masāža

FOTO: Publicitātes foto

Baltijas SPA čempionāta ietvaros, jaus gadus favorītvietas ieņem Taizemes klasiskā masāža, kuru ik gadu, jau sākot ar 2006.gadu, demonstrē čempionāta dalībnieki. Speciālistu interese par šo masāžas tehniku nav nejauša, jo speciālisti SPA čempionātā demonstrē tās masāžas, kuras ir populāras klientu vidū skaistumkopšanas salonos un SPA centros.

Mēģināsim iedziļināties Taizemes masāžas vēsturē un atklāsim, kāda ietekme, šai masāžai, ir uz cilvēka organismu.

Taizemes klasiskās masāžas vēsture

Taizemes masāžas, kā arī taizemiešu izcelsme slēpjas gadu tūkstošos. Taizeme atrodas seno ceļu krustcelēs, bija daudzu migrāciju lieciniece, pārnesusi senu kultūru elementus, īpaši budismu. Visvairāk to veicināja ģeogrāfiskais izvietojums blakus Ķīnai un uz Indijas galvenā tirdzniecības ceļa.

Tautas tradīcijas par Taizemes masāžas dibinātāju sauc Dživaku Kumara Bhačhu, kurš ir zināms arī kā Šiuago Komparadža. Viņš dzīvojis pirms 2500 gadiem, esot dziednieks un Budas draugs. Arī šodien viņš ir godāts kā «Taizemes medicīnas tēvs». Sākotnēji masāžas procedūras netika veiktas. Visa informācija tika nodota mutiski no paaudzes paaudzei. Ar laiku to sāka arī ierakstīt pali valodā, izmantojot galvenokārt palmu lapas. Medicīniskā satura tekstus tik pat augsti godināja kā reliģiozā. Tie bija rūpīgi glabāti senajā galvaspilsētā Ajutajā. XVIII gadsimtā Birmas iekārotāji iekaroja Ajutaju un iznicināja daudzus vērtīgus materiālus. 1832. gadā karalis Rāma III norīkoja izkalt saglabātus tekstus akmenī lielāka Bangkokā Uat Pho klostera teritorijā.

Taizemes Masāžas metodika

Masāžas metodika atgriež cilvēkiem dvēseles līdzsvaru, fizisku spēku un iekšējas harmonijas sajūtu. Saskaņā ar Taizemes medicīnu, cilvēka cirkulē tā saucamā vitālā vai iekšējā enerģija. Tā plūst pa enerģētiskiem kanāliem, saistītiem ar visiem audiem un orgāniem. Ja cilvēks ir vesels, enerģija plūst bez šķēršļiem, harmoniski izplatoties visā ķermenī.

Metodes, izmantojamās Taizemes sistēmā, paredzētas gan iekšējas enerģijas plūsmas atbrīvošanai, gan tās stimulēšanai. Vārdi «maigums» un «ritmiskums» vislabāk raksturo Taizemes masāžas sistēmas būtību, kurai raksturīga maiga spiešana, stiepšana un sārtināšana. Spiešana ir enerģētisku kanālu stimulēšanas līdzeklis, bet griešana un stiepšana stimulē muskuļus. Masiera pamatinstrumenti ir viņa pēdas, plaukstas, lielie pirksti uz rokām, ceļi, un elkoņi.

Profesionālie masieri apgalvo, ka pēc dziļuma un iedarbības uz cilvēka organismu efektivitātes Taizemes masāža nav līdzīga nevienai citai metodei. Tagad arī Jūs varat uzdāvināt sev un saviem tuviniekiem dzīvības spēka, jaunības un veselības sajūtu.

Lai iepazītos ar Taizemes klasiskās masāžas tehniku, Baltijas SPA čempionāta , Latvijas SPA Wellness federācijas un SPA SCHOOL www.spaschool.lv organizatori aicina visus uz EXPO BEAUTY pavasara izstādi, kura notiks Skonto Hallē 13.un 14.aprīlī.

Skatītājiem būs iespējams ne tikai redzēt dažādas masāžas tehnikas, bet arī pašiem saņemt express-masāžas seansu ar labākajiem masāžas speciālistiem, SPA SCHOOL absolventiem, kuriem ir profesionālā izglītība- SPA Meistars, kuri praktizē skaistuma salonos un SPA centros Latvijā.

Apmeklējot Baltijas SPA Čempionātu, kas norisināsies izstādes Expo Beauty 2013 ietvaros, no 12.-14.aprīlim būs iespēja atrast savu masāžas meistaru, paplašināt savas zināšanas par masāžu un atveseļošanos.

Uz augšu