Annas Frankas muzejs aizstāv Džastinu Bīberu (5)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: AFP/Scanpix

Annas Frankas muzejs aizstāv kanādiešu popdziedātāju Džastinu Bīberu, kurš izraisījis sašutuma vētru ar saviem komentāriem, ka nacistu nonāvētā ebreju meitene varētu būt viņa pielūdzēja.

19 gadus vecais Bībers kopā ar draugiem un apsardzi nedēļas nogalē apmeklēja Annas Frankas memoriālo māju Amsterdamā.

Pēc apmeklējuma Bībers muzeja viesu grāmatā «Facebook» vietnē ierakstījis, ka redzētais viņu dziļi iedvesmojis, vienlaikus paužot cerību, ka Anna Franka varētu būt viņa pielūdzēja.

«Šis apmeklējums bija patiesi iedvesmojošs. Anna bija lieliska meitene. Cerams, ka viņa varētu būt belībere,» viesu grāmatā ierakstījis dziedātājs.

Par belīberiem sevi dēvē kaismīgākie Bībera fani, kas pārsvarā ir pusaugu meitenes.

Tomēr dziedātāja komentārs izraisījis sašutuma vētru «Facebook» tīklā, neskaitāmiem komentētājiem Bīberu pasludinot par idiotisku un aprobežotu.

Savukārt Annas Frankas muzejs aizstāvējis dziedātāju, kurš memoriālo māju apmeklējis pēc savas iniciatīvas.

«Viņa komentāri ir diezgan nevainīgi. Viņš šeit bija vairāk nekā stundu un interesējās par Annas Frankas dzīvi, un tas mums ir vissvarīgākais,» sacīja muzeja pārstāve.

«Viņam ir 19 gadi. Viņš dzīvo trakulīgu dzīvi un [ar saviem komentāriem] nedomāja neko sliktu. Un ir jauki, ka viņš papūlējās atnākt, jo viņam tas nebija jādara,» sacīja muzeja pārstāve.

Ebreju meitenes Annas Frankas sarakstītā dienasgrāmata ir pazīstama visā pasaulē. Tajā Franka apraksta pārdzīvojumus 25 mēnešu laikā, kad viņas ģimene kopā ar van Pelsu ģimeni Otrā pasaules kara laikā slēpās kādas Amsterdamas mājas bēniņos.

1944.gada 4.augustā Frankas ģimenes locekļi tika apcietināti. Anna tika ieslodzīta Osvencimas koncentrācijas nometnē, bet vēlāk pārvesta uz Bergenas-Belzenas koncentrācijas nometni, kur mira 1945.gadā, mēnesi pirms nometnes atbrīvošanas. No Franku ģimenes izdzīvoja tikai tēvs Oto, bet māte Edīte kopā ar meitām Margotu un Annu gāja bojā koncentrācijas nometnē.

Annas Frankas dienasgrāmata tulkota vairāk nekā 60 valodās un tiek uzskatīta par būtisku liecību par nacistu īstenoto holokaustu.

Komentāri (5)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu