Lielbritānijā «karavīra slepkavības iedvesmoti» ieslodzītie uzbrukuši cietumsargiem

FOTO: Reuters/Scanpix

Lielbritānijā ieslodzīto uzbrukumā stingrā režīma cietumā ievainoti divi cietumsargi, un plašsaziņas līdzekļu rīcībā esošā informācija liecina, ka cietumsargiem uzbrukuši islāmticīgi ieslodzītie, kurus iedvesmojusi pagājušajā nedēļā pieredzētā britu karavīra brutālā slepkavība.

Kā ziņu aģentūrai AFP apstiprināja cietumsargu arodbiedrības pārstāvji, vienu no cietušajiem cietumsargiem ieslodzītie svētdien stingrā režīma cietumā netālu no Jorkas turējuši gūstā nepilnas četras stundas.

Amatpersonas gan neapstiprina izskanējušo informāciju, ka cietumsargam uzbrukušie cietumnieki ir musulmaņi, kurus iedvesmojusi britu karavīra noslepkavošana.

Laikraksts «The Mirror» vēsta, ka cietumsargu sagūstījuši un situši trīs ieslodzītie, kurus saniknojis cietuma imama aicinājums lūgties par Londonā 22.maijā noslepkavoto karavīru Lī Rigbiju.

Lielbritānijas Tieslietu ministrija apstiprinājusi, ka cietumā noticis «incidents, kurā bija iesaistīti trīs ieslodzītie», un norādījusi, ka sākta izmeklēšana.

Izdevums «The Sun» savukārt ziņo, ka cietumsargs ticis sadurts. Viņa kolēģe arī tikusi ievainota, cenšoties nepieļaut, ka ieslodzītie sagūsta cietumsargu. Abi uzbrukumā cietušie cietumsargi jau izlaisti no slimnīcas.

Jau vēstīts, ka britu karavīrs Lī Rigbijs tika nogalināts 22.maijā Londonā gaišā dienas laikā ļoti brutālā veidā netālu no armijas kazarmām Vulidžā. Pirmdien šajā lietā britu policija arestēja desmito aizdomās turamo.

Lī Rigbijs tika nogalināts pagājušajā trešdienā. Aculiecinieki ziņoja, ka uzbrucēji vispirms notriekuši upuri ar automašīnu un pēc tam piebeiguši karavīru ar nažiem. Viņi arī centušies nocirst upurim galvu un pēc tam nevis metušies bēgt, bet prasījuši apkārtējiem, lai viņus filmē un fotografē, un pauduši radikālus uzskatus.

Uzbrucēji identificēti kā 28 gadus vecais nigēriešu izcelsmes brits Maikls Adebolodža un 22 gadus vecais Maikls Adebovale. Viņi abi aizturēšanas laikā tika sašauti un šobrīd policijas uzraudzībā atrodas katrs savā slimnīcā.

Asiņainā slepkavība un uzbrucēju saistība ar radikālo islāmu ir izraisījusi spriedzi sabiedrībā. Pēdējo dienu laikā aizdedzinātas vairākas mošejas un pieaudzis pret musulmaņiem vērstu incidentu skaits.

Uz augšu