O 27.10.2020.

Sorokins/T.Šmēdiņš un Pļaviņš/Pēda iekļūst Romas «Grand Slam» pamatturnīrā

FOTO: FIVB

Latvijas pludmales volejbolisti Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš otrdien dramatiskā cīņā sasniedza Romā notiekošā «Grand Slam» sērijas turnīra pamatsacensības.

Latvijas sportisti kvalifikācijā bija izlikti ar piekto numuru un pirmā kārta viņiem bija brīva, bet izšķirošās, otrās, kārtas mačā Sorokins/Šmēdiņš ar 2-1 (21:19, 18:21, 18:16) pieveica grieķus Georgi Kocilianu un Niku Zupani, kuri bija izlikti ar 21. numuru.

Seta pirmajā pusē Sorokins ar Šmēdiņu nokļuva zaudētājos ar 6:9, tomēr latvieši ātri panāca izlīdzinājumu un pēc tam spēle kādu laiku ritēja līdzīgi. Turpinājumā Sorokins/Šmēdiņš jau panāca 17:15 savā labā, bet grieķi vēl tika pie izlīdzinājuma 18:18. Tomēr seta beigās Latvijas duets bija pietiekami pārliecinošs, noslēdzot pirmo mača daļu ar 21:19 savā labā.

Otrā seta sākumā Latvijas duets nokļuva iedzinējos ar rezultātu 3:6 un 7:11, bet pēc tam spēja pietuvoties līdz 12:13 un pēc lieliska Sorokina bloka panāca arī 14:14. Tomēr uz to ar trim bezatbildes punktiem reaģēja grieķi un vēlāk uzvarēja setā ar 21:18.

Trešo setu Sorokins un Šmēdiņš uzsāka ar iegūtiem punktiem gan strīdīgā, gan pašaizliedzīgā epizodē un drīz vien panāca jau 6:1 savā labā. Tomēr grieķi ātri vien atspēlējās, tiekot pie izlīdzinājuma 7:7 un arī pat pārņemot vadību ar 9:8 un 12:10. Latvieši panāca izlīdzinājumu un seta beigas bija saspringtas - pirmās divas pretinieku mačbumbas viņiem izdevās atspēlēt, bet pēc tam Sorokins/Šmēdiņš jau panāca 16:15 savā labā. Savu pirmo mačbumbu viņi neizmantoja, tomēr pēc tam cīņu noslēdza ar dramatisku panākumu 18:16.

Tikmēr kvalifikācijas otrās kārtas maču aizvadīja arī ar otro numuru izliktie Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Pēda, kuri tikās pret zviedriem Stefanu Gunarsonu un Hannesu Brinkborju (15.). Latvijas pāris uzvarēja ar 22:20 un 21:19, vēsta «Fivb.com».

Savukārt pamatsacensībām, kas sāksies trešdien, jau automātiski kvalificējušies Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri pēdējos divos «Grand Slam» turnīros iekļuvuši finālā un pašlaik pakāpušies uz augsto, trešo, vietu pasaules rangā.