Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Daugavpils mēra amatā atgriežas Lāčplēsis

FOTO: LETA

Daugavpils domes priekšsēdētāja amatā šodien pēc neilga pārtraukuma atkal tika ievēlēts bijušais Daugavpils mērs, pašvaldību vēlēšanās Daugavpilī otro lielāko iedzīvotāju atbalstu ieguvušās Latgales partijas līderis Jānis Lāčplēsis, kurš vēlēšanu cīņā devās kā «Vienotības» Saeimas frakcijas deputāts.

Šodien par Lāčplēša kandidatūru savas balsis atdeva visi 15 pašvaldības deputāti. Lāčplēsis bija vienīgā kandidatūra Daugavpils mēra amatam.

Par domes priekšsēdētāja pirmo vietnieku tika ievēlēts Jānis Dukšinskis, kurš pārstāv Attīstības partiju, bet par vietniekiem - vēlēšanās Daugavpilī vislielāko iedzīvotāju atbalstu guvušās apvienības «Saskaņas centrs» (SC) saraksta līderis Dmitrijs Radionovs un apvienotā Sociālā taisnīguma partijas un partijas «Tautas kontrole» saraksta līderis Pēteris Dzalbe.

Jaunievēlētās domes sasaukšana Daugavpilī aizkavējās saistībā ar politiskās organizācijas «Mūsu partija», kura vēlēšanās startēja kopā ar Reformu partiju, priekšsēdētājas un iepriekšējās Daugavpils domes priekšsēdētājas vietnieces Līvijas Jankovskas Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) iesniegto sūdzību, kurā viņa lūdza atcelt visu Daugavpils vēlēšanu iecirkņu rezultātus, kā arī Daugavpils pilsētas vēlēšanu komisijas lēmumu par Daugavpils pilsētas domes vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu. Sūdzības iesniedzēji norādīja, ka vēlētāju zīmes atsevišķos iecirkņos ieskenētas nekvalitatīvi un neļauj precīzi noteikt vēlētāju izteikto gribu.

CVK 10.jūnijā atcēla Daugavpils pilsētas vēlēšanu komisijas lēmumu par pašvaldību vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu un uzlika par pienākumu vietējai vēlēšanu komisijai caurskatīt skenētās vēlēšanu zīmes. Tomēr CVK noraidīja lūgumu par jaunu vēlēšanu rīkošanu.

19.jūnijā vēlēšanu biļetenu skenējumu pārbaudes rezultāti Daugavpilī tika apstiprināti. Kā aģentūrai LETA atzina Daugavpils vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs, skenējumu caurskatīšana nedaudz ietekmēja deputātu kandidātu izvietojumu konkrētajā sarakstā, bet nekādā veidā nav spējusi ietekmēt vietējā pašvaldībā ievēlēto deputātu sastāvu.

Minētās situācijas dēļ Daugavpils domes jaunā sasaukuma deputāti izplatīja atklātu vēstuli pilsētas iedzīvotājiem, kurā kritizēja pašreizējo domes vadību, kura kavējot jaunievēlētās domes darba sākšanu. «Pēc 1.jūnija pašvaldību vēlēšanām Daugavpilī ir izveidojusies situācija, kad bijusī vara nevēlas nodot pilnvaras un dažādi bloķē jaunievēlētās domes darba sākšanu. Šodien Daugavpilī sakrājies daudz problēmu, kas prasa steidzamu rīcību. Šodien neatrisinātie jautājumi var negatīvi atsaukties uz visas pilsētas un katra iedzīvotāja turpmāko dzīvi. Laika novilcināšana situāciju var pasliktināt,» teikts vēstulē.

Daugavpils domes vēlēšanās «Mūsu partiju»/Reformu partiju, kuru pārstāv arī Žanna Kulakova, no 5% barjeras šķīra tikai viena procenta simtdaļa - par šo vēlēšanu apvienību Daugavpilī nobalsojuši 1182 cilvēki jeb 4,99% balsstiesīgo. Par SC Daugavpilī nobalsoja 23,02% balsstiesīgo, par Latgales partiju - 22,79%, par Attīstības partiju - 10,25%, par partiju «Alternative» - 10,18%, par Sociālā taisnīguma partiju/«Tautas kontroli» - 8,37%, par partiju «Daugavpils - mana pilsēta» - 5,86% balsstiesīgo, bet par «Daugavpils atdzimšanu» - 5,58% balsstiesīgo.

Par Zaļo un zemnieku savienību Daugavpilī nobalsoja 4,16% balsstiesīgo, par «Vienotību» - 2,32%, bet partijai «Par dzimto valodu!» savu balsi atdeva vien 1,41% balsstiesīgo, liecina CVK apkopotie vēlēšanu rezultāti.

Gan SC, gan Latgales partija pašvaldību vēlēšanās Daugavpils domē ieguva pa četriem deputātu mandātiem. Pa divām deputātu vietām Daugavpils domē ieguva «Alternative» un Attīstības partija, bet pa vienai - Daugavpils atdzimšanas partija, Sociālā taisnīguma partija/«Tautas kontrole» un «Daugavpils - mana pilsēta».