Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Vienotība» vēlēšanām izdevusi 335 265 latus

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) pārstāvētā partija «Vienotība» pašvaldību vēlēšanām izdevusi 335 265 latus, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) iesniegtā vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācija.

Partijai bijuši 301 130 latu lieli ieņēmumi.

Deklarācijas iesniegušas arī «Vienotības» koalīcijas partneres Saeimā - Reformu partija (RP) un nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK. RP izdevuši vēlēšanās 143 081 latu, bet ieņēmuši 129 032 latus, savukārt nacionālā apvienība ieņēmusi 83 563 latus, bet izdevusi 73 374 latus.

Jau ziņots, ka partijām līdz 1.jūlijam KNAB ir jāiesniedz pašvaldību vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas, kuras birojam jāpārbauda sešu mēnešu laikā. Pagaidām KNAB mājaslapā publicēta 41 partiju deklarācija.

Par termiņā iesniegtām tiks uzskatītas arī pa pastu sūtītas deklarācijas ar 1.jūlija zīmogu. Par deklarācijas iesniegšanas kārtības neievērošanu partijām var uzlikt naudas sodu līdz 500 latiem.

Turpinot partiju un apvienību ar priekšvēlēšanu aģitāciju saistīto izdevumu izvērtēšanu, KNAB pārbaudīs arī vēlēšanu deklarācijas, kurās politiskajiem spēkiem jānorāda visi ieņēmumi un izdevumi, kas radušies no 2.februāra līdz 1.jūnijam neatkarīgi no datuma, kad izrakstīts darījumu apliecinošs dokuments, saņemts un veikts maksājums. Ar minēto informāciju varēs iepazīties KNAB mājaslapā internetā.

Priekšvēlēšanu periodā partijām ir pienākums sniegt KNAB informāciju tikai par noslēgtajiem līgumiem saistībā ar visu veidu aģitācijas izvietošanu, labdarības pasākumu finansēšanu un sponsorēšanu.

Pēc deklarāciju pārbaudes KNAB informēs sabiedrību par deklarācijās, iespējams, atklātajiem partiju finansēšanas noteikumu pārkāpumiem, kā arī par pasākumiem, kas veikti to novēršanai.

Viena politiskā partija īsi pirms 1.jūnijā notikušajām vēlēšanām bija sasniegusi 99,43%, savukārt viena politisko partiju apvienība 92,58% no likumā pieļaujamā izdevumu apmēra visu veidu reklāmas izvietošanai, labdarības pasākumu finansēšanai un sponsorēšanai.