Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Japānas premjers sola apņēmīgu valdības rīcību Fukušimas AES sakopšanā

FOTO: AP/Scanpix

Japānas premjerministrs Sindzo Abe trešdien solījis, ka valdība spers apņēmīgākus soļus pirms diviem gadiem avarējušās Fukušimas atomelektrostacijas (AES) sakopšanā.

Kāda valdības amatpersona trešdien atklāja, ka ik dienu jūrā, iespējams, ieplūst līdz pat 300 tonnām augsti radioaktīva ūdens.

Fukušimas atomelektrostacijas (AES) apsaimniekotāja «Tokyo Electric Power Company» (TEPCO) pārstāvis savukārt apgalvoja, ka šis skaitlis ir tikai minējums un nav zināms, cik liels daudzums no ūdens, kas noplūst jūrā, ir saindēts.

Abe paziņoja, ka tā vietā, lai paļautos uz Fukušimas atomelektrostacijas (AES) apsaimniekotāju «Tokyo Electric Power Company» (TEPCO), valdība pati piemēros stingrus mērus, lai noplūdi apturētu.

«Tas ir steidzams jautājums, kas jārisina,» uzsvēra premjers.

Viens no apsveramajiem priekšlikumiem ir ierosinājums sasaldēt zemi ap AES.

11.martā apritēja divi gadi, kopš Japānu satricināja spēcīga zemestrīce, kurai sekoja katastrofāls cunami.

Fukušimas atomelektrostacijā pēc zemestrīces pilnībā sabojājās dzesēšanas sistēmas, kā dēļ notika kodolreaktoru serdeņu kušana un radioaktīvo materiālu noplūšana vidē, izraisot pasaulē nopietnāko kodolkatastrofu kopš Černobiļas atomelektrostacijas sprādziena 1986.gadā.

Divus gadus pēc katastrofas simtiem tonnu gruntsūdeņu ik dienu ieplūst bojātajās reaktoru ēkās un sajaucas ar ūdeni, kas joprojām tiek iepludināts reaktoros caur pagaidu dzesēšanas sistēmu.

Aprīkojuma bojājumu un augstās radiācijas dēļ piesārņotais ūdens ir sevišķi sarežģīti risināma problēma.